Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Irklavimas olimpiadoje – Lietuvos pasirodymai

Irklavimas 2024 m. Olimpiadoje

Irkluotojų vyrų bei moterų pasirodymai Lietuvoje retai kada lieka nepastebėti. Olimpinių žaidynių metu gerai pamatome, kiek daug talentingų sportininkų irklavimo bazės paruošia, nes kone kiekvienose žaidynėse turime atletų ir atlečių, kurie laimi medalius arba būna arti jų.

Nors didžiausia žvaigždė Paryžiuje – Viktorija Senkutė, pelniusi bronzą, netrūko ir kitų gerų pasirodymų valtyse ar baidarėse/kanojose. Pasižiūrėkime, kaip plaukė mūsų tautiečiai.

Coxless – porinis 5-a vieta

Be abejonės, daugiausiai dėmesio mūsų žiniasklaida ir žmonės skyrė Viktorijai Senkutei, kuri iškovojo bronzą, tačiau pagarbos verta ir mūsų irkluotojų ketveriukė, kurie liko 5-i. Tą pačią poziciją užėmė ir Ieva Adomavičiūtė su Kamile Kralikaite.

Geriausi Lietuvos irkluotojų pasirodymai Paryžiaus Olimpinėse žaidynėse

K-4 500 m, Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja (5 vieta)

Iš šios ketveriukės nedaug kas tikėjosi net patekimo į finalą, o tai, kad jame jie pasirodys tikrai labai solidžiai – lūkesčių tikrai nebuvo apstu.

Visgi, Simono ir Mindaugo Maldonių tandemas, kartu su tokiais irkluotojais kaip Ignas Navakauskas ir Artūras Seja distanciją įveikė per 1:21.27 min. Galutiniai rezultatai rodo, kad iki bronzos trūko tik kiek daugiau nei 1 s. Viso plaukimo metu lietuviai išlaikė savo poziciją ir visai nedaug trūko (0,12 s), kad finišuotų 4-i, tačiau šią vietą užėmė ukrainiečiai.

Dviviečių valčių rungtis – Kamilė Kralikaitė ir Ieva Adomavičiūtė (5 vieta)

Kaip rašėme savo prognozėje, šioms irkluotojoms nebuvo lipdomas favoričių statusas. Kartais tie maži lūkesčiai sportininkams yra labai naudingi, nes, kaip parodė mūsų irkluotojos, tada galima maloniai nustebinti ne tik save, bet ir visą sporto bendruomenę. Finaliniame plaukime, į kurį šis duetas taip pat nebūtinai turėjo patekti, pirmuosius metrus lietuvaitės plaukė net 3-ioje pozicijoje, tačiau Rumunijos, o vėliau ir JAV irkluotojos K. Kralikaitę bei I. Adomavičiūtę aplenkė.

Smagu žinoti tai, jog 5-a vieta mūsų sportui yra istoriškai geras pasiekimas tokioje rungtyje. Tikimės ateityje rezultatais bus tik geresni.

2000 m vienviečių valčių klasėje – Viktorija Senkutė (3 vieta)

Jeigu prieš plaukimą šios kaunietės vardą žinojo tik irklavimo sporto entuziastai, tai po Paryžiaus olimpiados apie V. Senkutę žino beveik visa Lietuva. „Kaip per sviestą“ visus etapus įveikusi lietuvaitė lenkė net čempiones, o finale tikrai buvo laikoma toli gražu ne silpniausia plaukike. Favoričių trejetas jau nuo pat starto buvo aiškus – Emma Twig, Tara Rigney bei Karolien Florijn, tačiau iš kart už šių sportininkių nugaros plaukė Viktorija Senkutė.

Po pirmo distancijos ketvirčio turėtas ~2 s deficitas, o maždaug distancijos viduryje sportininkė nukrito ir į 5 vietą. Visgi, priekyje esančių lyderių tempas ėmė kristi, o T. Rigney visai pavyko aplenkti, o likus 500 m iki finišo, ją nuo medalio skyrė tik 0,8-0,9 s. Paskutiniais yriais įspūdingą sprintą parodžiusi Viktorija Senkutė laimėjo bronzą bei distanciją nuplaukė per 7 min. 20,85 sek.

Jos medalis buvo pirmasis iš 4, kuriuos Lietuva laimėjo šiose žaidynėse.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-08-12