Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

UEFA Super Cup 2024 – Madrido „Real“ iškovojo pirmąjį sezono trofėjų: rungtynių apžvalga ir statymų aptarimas

Kylianas Mbappe Atalantos zaideju apsuptyje

Nors UEFA Super Cup nėra pats prestižiškiausias turnyras, titulas yra titulas, o su rungtynių pabaiga galima oficialiai pradėti naująjį futbolo sezoną. Madrido „Real“ pergalingai pradėjo šių metų titulų medžioklę – 2:0 įveikė Bergamo „Atalanta“ ir klubo istorijoje iškovojo jau šeštąją Super taurę. Tuo pačiu pirmąsias rungtynes su „Real“ maikute sužaidė ilgai lauktas Kylian Mbappe, kuris tuo pačiu ir pasižymėjo. Išsami UEFA Super Cup rungtynių apžvalga, rezultatas ir statymų aptarimas.

Madrido „Real“ vienuoliktuke buvo visos ryškiausios žvaigždės. Puolimo ketvertą sudarė Jude Bellingham, Rodrygo, Kylian Mbappe ir su įspūdingu kontraktu Saudo Arabijoje siejamas Vinicius Jr. Kartu su šiais futbolininkais aikštėje pasirodė Aurelien Tchouameni, Federico Valverde, Ferland Mendy, Antonio Rudiger, Eder Militao, Daniel Carvajal ir Thibaut Courtois.

Bergamo „Atalanta“ pagrindinį vienuoliktuką sudarė: Juan Musso, Berat Djimsiti, Isak Hien, Sead Kolasinac, Davide Zappacosta, Marten de Roon, Ederson, Matteo Ruggeri, Mario Pasalič, Charles De Ketelaere ir Ademola Lookman.

Madrido „Real“ pagal iškovotą UEFA Super taurės skaičių pakilo į pirmą vietą. Antroje vietoje su penkiais titulais liko „FC Barcelona“ ir „AC Milan“. Tuo tarpu „Atalanta“ klubas prisijungė prie dar penkiolikos klubų, kurie žaidė dėl taurės, bet nelaimėjo. „Hamburger SV“ šansą iškovoti taurę turėjo du kartus, bet abu pralaimėjo, kiti klubai dėl UEFA Super taurės žaidė vieną kartą, o tarp šių komandų yra „PSV“, „Arsenal“, „PSG“, „Borussia“, „Inter“, „Villarreal“.

Madrido „Real“ – Bergamo „Atalanta“ 2:0

Pirmasis „Real“ – „Atalanta“ kėlinys nebuvo kažkuo išsiskiriantis. Madrido klubas kontroliavo kamuolį 57% laiko, bandė kurti progas, bet nieko nesigavo. Panašu, kad ir žaidėjams reikėjo dar šiek tiek laiko apsiprasti tarpusavyje. Iš viso per pirmą kėlinį „Real“ atliko 3 smūgius ir nei vieno į vartų plotą. „Atalanta“ į tai atsakė dvejais smūgiais, tačiau taip pat nei vienas neskriejo į vartų plotą.

Jau kurį laiką atrodė, kad pirmasis kėlinys taip ir pasibaigs 0:0, tačiau iš niekur „Real“ susikūrė auksinę progą – vienas prieš vartus atsidūręs Rodrygo iš pradžių kiek sudvejojo, o po to atlikęs smūgį paleido kamuolį į skersinį. Čia jau buvo prasidėjęs pridėtinis rungtynių laikas, o po nesėkmingo smūgio niekam nieko susikurti nebepavyko ir pirmas kėlinys pasibaigė 0:0. Pagal xEG statistiką, „Real“ susikūrė 0,31 įvarčio, o „Atalanta“ vos 0,07.

Prancūzas Kylian Mbappe apie geresnį debiutą naujajame klube pagalvoti, tikriausiai, net negalėjo. Be jokių abejonių viena iš persikėlimo priežasčių buvo titulai ir jau pirmosiose rungtynėse prancūzas ne tik įmušė įvartį, bet ir iškovojo pirmąjį trofėjų su Madrido „Real“ klubu. Jeigu pirmasis kėlinys „Real“ – „Atalanta“ rungtynėse buvo gana vangus, tai antrajame situacija stipriai pasikeitė.

Kylianas Mbappe su trofeju rankose

„Atalanta“ antrajame kėlinyje turėjo minimalią persvarą kamuolio kontrolėje – 51%, tačiau, kai italams jau reikėjo gelbėtis, nieko keisto, kad su kamuoliu buvo kiek ilgiau. Tačiau vertinant statistiką bendrai, „Real“ antrajame kėlinyje buvo kur kas geresnė komanda, kas atsispindėjo ir aikštėje. 59-ą rungtynių minutę po nuostabaus Vinicius Jr. perdavimo į tuščius vartus įvartį pasiuntė F. Valverde. Brazilas kaip ant lėkštutės padėjo kamuolį urugvajiečiui, prieš kurį šią vasarą teko žaisti Copa America 2024 turnyre.

Jeigu po vieno įvarčio intriga rungtynėse nedingo, tai situacija pasikeitė po beveik dešimties minučių. 68-ą min. jau po Jude Bellingham perdavimo pirmąjį įvartį su „Real“ marškinėliais įmušė K. Mbappe. Situacija antrojo įvarčio buvo panaši į pirmojo, prancūzas gavo kamuolį iš kairiojo šono ant beveik 11 m baudinio atžymos, nuo kurios ir paleido tikslų smūgį į viršutinį vartų kampą. Galima sakyti, kad šiuo įvarčiu ir buvo uždarytos UEFA Super Cup rungtynės.

Iš viso antrajame kėlinyje „Real“ atliko 10 įvarčių, 6 į vartų plotą, kėlė 4 kampinius ir susikūrė 2,15 įvarčio. „Atalanta“ atliko 5 smūgius, 1 į vartų plotą, kartą kėlė kampinį ir susikūrė 0,52 įvarčio. Sezono pradžia italams nebuvo pati sėkmingiausia, tačiau reikia pripažinti, kad ir komandų lygiai visiškai skirtingi. Vis tik, išsibandyti jėgas prieš „Real“ komandą buvo didelis pliusas, kadangi šiemet Bergamo komanda rungtyniaus UEFA Čempionų lygoje.

„Real“ – „Atalanta“ UEFA Super Cup statymų apžvalga

Jeigu pažvelgtume į pagrindinius statymus ir jų koeficientus, kurie buvo duodami prieš UEFA Super Cup rungtynes, tai galima matyti, kad tikrai ne visi populiariausi variantai buvo sėkmingi. Tikėti „Real“ triumfu buvo normalu – mūsų rekomenduotas „Real“ -1,0 @1,80 statymas buvo sėkmingas, tačiau rungtynėse neišvydome 3 įvarčių, už ką buvo duodamas vos 1,61 koeficientas. „Atalanta“ niekaip nepasižymėjo, nors kad abi įmuš buvo duodamas 1,72 koeficientas.

Vertinant paskutinių metų UEFA Super taurės statistiką, galima priminti, kad nuo 2012 m. tai buvo vos trečios rungtynės, kai abi komandos neįmušė įvarčio. Įdomu tai, kad visose šiose trejose rungtynėse laimėjo „Real“ ir visas jas laimėjo rezultatu 2:0. Tiems, kas manė, jog „Real“ prieš prasidedant sezonui bus pažeidžiami ir nerodys geriausios formos, statymai nebuvo sėkmingi. Favoritas šį kartą laimėjo ir negalima sakyti, kad buvo didelė staigmena. Daug prisidėjo ir tai, jog su „Real“ marškinėliais debiutavo K. Mbappe, kuris tuo pačiu ir pasižymėjo.

Triumfuojantis Kylianas Mbappe

Tie, kas atliko statymus „Real“ – „Atalanta“ rungtynėse, jau turėjo progą susipažinti su komandomis, o artėjantį savaitgalį sukauptas žinias galės panaudoti vietinių čempionatų rungtynėse. Rugpjūčio 18 d. Madrido „Real“ Ispanijos „LaLiga“ čempionatą pradės išvykos rungtynėmis prieš „Valladolid“, o rugpjūčio 19 d. „Atalanta“ irgi išvykoje Italijos „Serie A“ atidarys rungtynėmis prieš „Lecce“.

Kaip jau minėjome, Bergamo „Atalanta“ šį sezoną ruošiasi rungtyniauti ir UEFA Čempionų lygoje, kuri žiūrovus pasitinka su atsinaujinusiu formatu. Čia laukia nemažai naujovių, su kuriomis savo skaitytojus supažindinsime prieš prasidedant lygai, kadangi šiuo metu paskutiniai atrankos etapai, po kurių paaiškės visos žaidžiančios komandos. Sekite mūsų naujienų skiltį ir apie artėjančius sporto įvykius sužinokite visą įdomiausią informaciją.

Nors iki UEFA Čempionų lygos grupių etapo pradžios dar lieka šiek tiek laiko, jau dabar galime pasižiūrėti, kokius šansus lažybų svetainės duoda tiek „Real“, tiek „Atalanta“ klubams. Rugpjūčio 15 d. Starda statymų svetainė Madrido „Real“ pagal koeficientą mato antroje vietoje – už apgintą titulą duodamas 4,00 koeficientas, o „Atalanta“ komandai net 40,00. Žemiau galite matyti pagrindinius favoritus laimėti 2024-25 m. UEFA Čempionų lygą.