Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

UEFA EURO 2024 | Pusfinalio Review

Įtampa UEFA Europos 2024 metų futbolo čempionate pasiekė aukščiausią tašką. Pusfinalio kovose liko tik 4 stipriausios rinktinės. Skrajojanti Ispanija susitiko su pro adatos skylutę į finalą praslydusiais prancūzais, o akiai patrauklų futbolą rodę Nyderlandai pasitiko daugeliui ne pačias maloniausias asociacijas kėlusius anglus. Kas laimėjo ir kokie buvo UEFA EURO 2024 pusfinalio rezultatai

Ispanija vs Prancūzija

Rezultatas: Ispanija 2:1 Prancūzija

Lažybų koeficientai

1. Ispanija laimėjo per pagr. laiką (2.75 koef.),
  2. Įvarčių suminis daugiau nei 2,0 (1,90 koef.)

Prieš mačą

Į pusfinalį pateko dvi komandos, kurių turnyrai negalėtų būti labiau skirtingi. Ispanai į pusfinalį atėjo po, žiūrovų nuomone, neoficialaus finalo, kuriame po pratęsimo įveikė Vokietiją 2-1. Fanų ir ekspertų nuomone Ispanija ir Vokietija buvo pačios geriausios turnyro komandos. Skrajojantys La Furia Roja winger‘iai Nico Williams bei Lamine Yamal, nepaisant jauno amžiaus tiesiog draskė beveik bet kurio oponento gynybą. Marco Cucurella tapo vienu iš solidžiausių turnyro gynėjų, o kaip visada stabilūs Rodri bei Unai Simonas įtvirtino Ispanijos, kaip favoritų, statusą.

Na, o prancūzai, nors sudėtyje ir turėjo daugumą geriausių pavardžių, žaidė labai nuviliančiai. Les Blues labai trūko ir sėkmės, ir konstruktyvios kūrybos, kuria anksčiau užsiimdavo Paulis Pogba bei Dimitri Payet. Marcusas Thuramas, rodos, tyčia spirdavo šalia vartų arba tiesiai į vartininką. Antoine Griezmann’as nepataikydavo į kamuolį arba net nežiūrėdavo į vartų pusę, o tas pats Kylian’as Mbappe net negaudavo realių progų parodyti savo kosminį greitį. Kaip ten bebūtų, prancūzai po baudinių įveikė portugalus ir stojo prieš turbūt grėsmingiausią varžovą.

Pusfinalio eiga

Pirmas kėlinys

Nuo pat pradžių atrodė, kad prancūzai gavo magišką gėrimą, kurį Asterikso ir Obelikso filmuose gėrė jų protėviai, galai. Jau pirmosiomis mačų minutėmis nusprendę aštrinti žaidimą Didier Descahmps‘o auklėtiniai atsidūrė prie savo kaimyninės valstybės vartų. Įprastai atakas pats užbaigti mėgstantis Kylian‘as Mbappe pakėlė kamuolį į baudos aikštelę. Į perdavimą atsiliepė Randal‘as Kolo Muani, kuris tiksliu smūgiu galva nepaliko šansų Unai Simonui bei 9-ą minutę pelnė įvartį galva. Kelioms akimirkoms atrodė, kad prancūzai savo geriausią futbolą pasiliko svarbiausiems mačams ir dabar pamatysime, kodėl šiai komandai lažybų bendrovės prognozavo rimtus šansus kovoje dėl titulo.

Tačiau ispanai neišsigando ir šį sukrėtimą priėmė labai solidžiai. Jau 21-ą mačo minutę, dar net 17-o gimtadienio nesulaukęs ir tarp grupių etapų mačų namų darbus sprendęs „Barcelona“ talentas Lamine Yamal, nuostabiu smūgiu iš už baudos aikštelės nuginklavo prancūzų vartų sargą Mike‘ą Maignan‘ą bei išlygino rezultatą.

Praėjo tik kelios minutės ir vėl sukuriama grėsminga situacija prie Prancūzijos vartų. Fantastišką kamuolio valdymo techniką parodo gudrusis Ispanijos saugas Dani Olmo ir iš baudos aikštelės smūgiuoja į vartus. Kamuolys rikošetu atsimuša nuo Prancūzijos gynėjo Jules‘o Kounde kojos ir krenta antrasis įvartis. Per 16-a minučių prancūzai praleidžia du įvarčius ir jau yra besivejančių vaidmenyje. Likusioje kėlinio dalyje nieko įspūdingo neįvyksta.

Antras kėlinys

Komandos toliau žaidžia pakankamai apylygiai, nors ispanai su kamuoliu atrodo laisviau. Prancūzijos gretose kūryba sunkesnė ir 62-63 minutėmis Didier Deschamps‘as į aikštę meta tris naujus futbolininkus: Eduard‘ą Camaving‘ą, Antoine‘ą Griezmann‘ą bei Bradley Barcol‘ą. Pastarasis imasi drąskytojo vaidmens ir kairiame krašte ne kartą daro įspūdingus reidus, kurie leidžia aštrinti Les Blues atakas.

Į aikštę vienu metu net išbėga fanas, kuris bando pasiekti K. Mbappe, tačiau jis greitai pašalinamas iš stadiono ir mačas tęsiasi.

Neblogų progų turi abi ekipos, tačiau mačo pabaigoje ispanai itin disciplinuotai valdo laiką, nepraranda kamuolio ir nei į kovą mestas Olivier Giroud, nei K. Mbappe ar A. Griezmann‘as nesugeba sukurti įvarčio. Ispanija triumfuoja ir keliauja į pusfinalį.

1. Anglija laimėjo per pagr. laiką (2.71 koef.),
  2. Įvarčių suminis daugiau nei 2,0 (1,81 koef.)

Prieš mačą

Nors bukmekeriai laikė anglus akistatos favoritais, turbūt tik mažai daliai futbolo ekspertų ir neutralių fanų buvo likę tikėjimo Gareth‘o Southgate‘o vadovaujama rinktine. Buksuojanti Anglija, futbolo komentatoriaus Nerijaus Kesmino nuomone net nežaidė futbolo, o štai Nyderlandus daug kas gyrė dėl to, kad jie buvo viena iš aštresnių komandų turnyre, nebijančių pasileisti į puolimą.

Nyderlandai ketvirtfinalyje susitvarkė su turkais, kurie juos pasiuntė į ankstyvą nokdauną bei įmušė du atsakomuosius įvarčius, kad laimėtų 2-1. Aštuntfinalyje daugiau nei užtikrintai sužaistas mačas su Rumunija irgi rodo, jog Ronaldo Koeman‘o treniruojami olandai gali daug.

Na, o anglų futbolu nepatenkinta buvo ne tik tauta, bet ir neutralūs futbolo fanai. Aštuntfinalyje jiems tik paskutinėmis pridėto laiko minutėmis pavyko išsigelbėti prieš slovakus, o laimėti reikėjo pratęsimo. Ketvirtfinalyje kova prieš šveicarus irgi neįtikino. Jei ne fenomenalus Bukayo Saka įvartis mačo gale, vargu ar jie būtų pusfinalyje. Na, bet fortūna lydi stipriausius, tad turime tikrą Europos futbolo klasiką – Anglija prieš Nyderlandus.

Mačas prasidėjo olandams ir anglams įprastais būdais. Olandai startuoja galingai. Cody Gakpo vedamas puolimas užsikūręs būna iš karto bei niekada nepaleidžia progos kontratakai. Na, o anglai pradžioje, rodos, tik mokosi žaisti futbolą bei daugiau laiko praleidžia atsimušinėdami nuo savų vartų, kol apsipranta ir tada bando kažką sukurti.

Jau 7-ą mačo minutę dvikovą dėl kamuolio, maždaug 30 m nuo savo vartų pralaimi Declan‘as Rice‘as ir mušti įvarčius mokantis Xavi Simons‘as krisdamas paleidžia tikslų smūgį į Jordan‘o Pickford‘o vartus. Vos tik prasidėjus mačui turime Nyderlandų įvartį ir anglai vėl matuojasi besivejančios ekipos vaidmenį.

Toks šokas, rodos, kiek pabudina anglų puolimo grandį ir jie imasi agresyviai spausti tikrai pažeidžiamus Nyderlandų gynėjus, provokuoja pražangas, smūgiuoja į vartus. Išgelbėjimu tampa Denzel‘io Dumfries‘o pražanga ir geltona kortelė baudos aikštelėje. Po VAR peržiūros, kurią po mačo peikė didžioji dalys Nyderlandų, skiriamas baudinys. Prie atžymos stoja Harry Kane‘as, kuris, net ir vartininkui atspėjus pusę, smūgiuoja neatremiamą smūgį į apatinį kampą ir lygina rezultatą.

Toliau gyvesni atrodo anglai. Pamatome ir pusę čempionato vaiduoklio pavidalu žaidusį ir visiškai nematomą Phil‘ą Foden‘ą, kuris smūgiuoja į virpstą. Smūgiu į virpstą atsako ir olandas Denzel Dumfries. Visgi, Nyderlandų rinktinė patiria dar didesnį sukrėtimą nei įvartis, nes traumą patiria vienas iš lyderių Memphis Depay. Jis mačo tęsti nebegali ir puolėją keičia Joey Veerman.

Prieš kėlinio galą dar pamatome vieną-kitą progą, tačiau rezultatas lieka lygus.

Abu treneriai atlieka po vieną keitimą ir toliau tęsiasi UEFA Euro 2024 antrojo pusfinalio mačas. Įspūdingą smūgį po pakelto kamuolio atlieka Virgil‘as van Dijk‘as, tačiau įvarčio pelnyti nepavyksta. Kėlinio pradžioje kartojasi panašus scenarijus – gerokai aktyvesni atrodo Nyderlandų futbolininkai, o Anglijai, panašu, kad reikia keitimo.

Gana vėlyvus keitimus atlieka Gareth‘as Southgate‘as, kuris į stadioną leidžia Cole‘ą Palmerį ir, kiek netikėtai, Ollie Watkins‘ą. Prieš keitimus VAR peržiūra atšaukia Bukayo Saka įvartį ir toliau turime status quo.

Visgi, fortūna nusišypso Princo Viljamo palaikomiems trims liūtams. Fantastišką perdavimą į baudos aikštelę, pažeme atlieka po keitimo pasirodęs Londono „Chelsea“ futbolininkas Cole‘as Palmeris. Perdavimo adresatas – su juo nuo suolo kilęs Ollie Watkins. Smūgis iš gana aštraus kampo skrodžia tolimąjį vartų tinklą ir 90-ą minutę Anglija jau priekyje 2-1

Paskutiniai olandų bandymai bevaisiai ir anglai, šlubuodami, bet žengia į UEFA EURO 2024 finalą.

Prognozės – už ką statyti UEFA EURO 2024 finale?

Visų akys turbūt iš karto krypsta į finalą. Pagal lažybų bendrovių prognozes, UEFA EURO 2024 pusfinalio rezultatai buvo dėsningi – laimėjo favoritai. Na, o kaip bus finale? Prognozuoti gali būti sunku, nors beveik visi bukmekeriai taip pat mąsto vieningai – favoritė yra Ispanijos rinktinė.

La Furia Roja pergalę per pagrindinį laiką siūlomas 2,42 koeficientas. Jie – mačo favoritai, tačiau anglų nurašyti negalima. Klampiame futbole šį turnyrą jie įprato žaisti, o Kyle Walker‘is bei kiti anglų gynėjai tikrai apsunkins tiek Nico Williams‘o, tiek Lamine‘o Yamal‘io gyvenimą. Turbūt viskas priklausys nuo to, kiek gerai griauti progas pavyks anglams. Jeigu gynėjai sužais idealiai, anglai gali laimėti nepraleidę įvarčio.

Tačiau nei baudiniuose, nei atvirame futbole, jiems, šansų, turbūt nebus. Potencialas pulti pas tris liūtus tikrai yra, bet visi jų iš žaidimo pelnyti įvarčiai kol kas buvo individualūs benefisai arba tinkamu metu, tinkamoje vietoje atsidūręs žaidėjas, į aikštę žengęs po keitimo. Tokie dalykai kažkada turi baigtis ir laimi statistiškai stipresnė ekipa.

Mūsų pasiūlymai:

Data Rungtynės Pagrindinis laikas Suminis 2,0
1 X 2 Daugiau Mažiau
Liepos 14 d. 22:00 val. Ispanija – Anglija 2,42 2,90 3,40 1,85 1,95

Yra ir kitų statymo galimybių. Štai 7bet iš viso siūlo net ~9,300 unikalių statymų, iš kurių galite rinktis. Kokių dar įdomių statymų galima rinktis?

Įvykis Baigtis Koeficientas Analizė
Pergalės metodas Ispanija baudinių serijoje 10.00 Jeigu mėgstate knygų vertas mačo pabaigas, galite statyti už anglų pralaimėjimą per baudinių seriją. Istoriškai jie yra labai nesėkmingi per 11 m baudinius, o antras finalas iš eilės pralaimėtas tuo pačiu būdu – labai angliška istorijos kulminacija.
Kuri komanda pelnys įvartį? Tik Ispanija 3.50 Ispanų gynyba atrodo solidžiai, o anglų puolimas – ne. Kai visa Ispanijos rinktinė bus nusiteikusi maksimaliai, tikėtina, kad anglams sudrebinti tinklelio gali ir nepavykti.
Žaidėjas įmuš įvarį bet kuriuo metu Dani Olmo/Lamine Yamal 5.00 Šie vyrukai turi tai, ko reikia norint mušti įvarčius didžiojoje scenoje. Jeigu susitvarkė su Kounde ir Saliba, kodėl Yamal‘is ir Olmo negalėtų mušti prieš Walker‘į bei Stones‘ą? Alternatyviai galite rinktis Nico Williams su 5.33 koef.Iš anglų rekomenduojame Bukayo Saka (5.50 koef.) bei Harry Kane (3.25 koef.).
1 įvartis Ispanija 1.90 Turbūt pernelyg daug gilintis į analizę net neverta. Ispanai muša daug, jie tai daro dažnai, o anglai visą turnyrą tik atsako į oponentų išpuolius…
Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-07-23