Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Olimpiados 2024 futbolo finalo apžvalga – aukso medalius iškovojo ispanai

Ispanijos rinktine triumfuoja

Rugpjūčio 11 d. įvyko 2024 m. Paryžiaus vasaros olimpinių žaidynių uždarymo ceremonija, su kuria ir užsibaigė beveik mėnesį laiko trukusi sporto šventė. Paskutinėmis dienomis medaliai buvo išdalinti komandinėms sporto šakoms, tarp kurių ir futbolui. Prancūzija – Ispanija finale išvydome tokią kovą, kurios nebuvo galima net įsivaizduoti. 8 įvarčių dramoje, aukso medalius užsikabino Ispanijos futbolo rinktinė. Čia jūsų laukia 2024 m. olimpiados futbolo finalo apžvalga ir rezultato aptarimas.

Jeigu įdomu, tai už suminį daugiau 5,5 šiose rungtynėse buvo duodamas 16,00 – 17,00 koeficientas. Retai, kada tokio lygio rungtynėse būna tiek įvarčių, todėl nieko keisto, kad tikimybė buvo minimali. Tačiau, už suminį daugiau 3,0 buvo duodamas solidus 3,00 – 3,20 koeficientas, kuriuo neabejojame, kad buvo kas pasinaudojo. Statymas turėjo nemažai vertės ir buvo galima prisiimti riziką.

Olimpiados futbolo finale susitiko šeimininkai prancūzai ir kartu su jais viso turnyro favoritais laikyti ispanai. Galima sakyti, kad išvydome dviejų stipriausių komandų kovą, kuri puikiai atsispindėjo ir rungtynėse. Įprastai finalai būna gana nerezultatyvūs, žaidėjai žaidžia atsargiai ir vengia klaidų. Šį kartą finalas buvo visai kitoks – šeši įvarčiai per pagrindinį laiką ir dar du per pratęsimą. Įspūdinga ispanų pradžia, nuostabus prancūzų sugrįžimas su įvarčiu per pridėtą laiką bei čempionų atsigavimas pratęsimo metu.

Be jokių abejonių įsimintiniausią vasarą išgyvena „FC Barcelona“ saugas Fermin Lopez. Pirmiausia, vasaros pradžioje su nacionaline Ispanijos futbolo rinktine jis laimėjo EURO 2024 finalą, o dabar tapo ne tik olimpinių žaidynių aukso medalio laimėtoju, bet ir buvo išrinktas viso turnyro naudingiausiu žaidėju. Iš viso ispanas įmušė šešis įvarčius, du iš jų finalo rungtynėse bei buvo kertinis žaidėjas, padėjęs ispanams pratęsti įspūdingą futbolo vasarą. Pasibaigus olimpiniam futbolo turnyrui, galima apibendrinti pagrindinius apdovanojimus:

•     Aukso medaliai: Ispanija
  •     Sidabro medaliai: Prancūzija
  •     Bronzos medaliai: Marokas
  •     Naudingiausias žaidėjas: Fermin Lopez
  •     Rezultatyviausias žaidėjas: Soufiane Rahimi

Prancūzija – Ispanija 3:3 (3:5 po pratęsimo)

Prieš rungtynes favoritais buvo laikomi šeimininkai prancūzai ir būtent jie 11-ą minutę išsiveržė į priekį. Įvartį pelnė 22-erių saugas Enzo Millot. Kai atrodė, kad šeimininkai gali kiek lengviau atsikvėpti ir perimti rungtynių kontrolę, viskas greitai apsivertė aukštyn kojom. Galima priminti, kad panašiai rungtynių pradžia klostėsi prieš argentiniečius – tuomet prancūzai įvartį įmušė 5-ą minutę, o ketvirtfinalio mačas taip ir baigėsi 1:0.

Ispanija šiame turnyre demonstravo geriausią puolimą ir tą puikiai galėjome matyti finaliniame mače. Prasileidę pirmą įvartį, ispanai nesugriuvo, o kaip tik pradėjo ieškoti progų, kaip kuo greičiau susigrąžinti iniciatyvą. Jau 18-ą minutę po Alex Baena rezultatyvaus perdavimo įvartį pelnė ne kas kitas, o šios rinktinės žvaigždė – Fermin Lopez. Dar po septynių minučių, tas pats F. Lopez įmušė antrą įvartį ir 25-ą minutę ispanai jau pirmavo 2:1.

Ispanijos futbolo rinktinei užteko vos 24 minučių, kad po praleisto įvarčio ne tik išlygintų rezultatą, bet ir išsiveržtų į priekį. Su antruoju įvarčiu šeimininkų bėdos nesibaigė. Vos po trijų minučių nuo antrojo ispanų įvarčio, dar labiau skirtumą padidino Alex Baena. Šis ispanų duetas žibėjo viso turnyro metu, o finale atsiskleidė ryškiausiomis spalvomis. Dviejų futbolininkų dėka ispanai dėjo rimtą pareiškimą – 28-ą minutę pirmavo jau 3:1.

Ispanijos rinktine triumfuoja ir dziaugiasi

Vienintelė paguoda prancūzams liko tai, kad 1:3 pralaiminėja 30-ą rungtynių minutę, o ne 80-ą. Išsigelbėjimui laiko buvo daugiau nei užtektinai, svarbiausia – pradėti žaisti ir nesulūžti anksčiau laiko. Pirmasis kėlinys tokiu rezultatu ir pasibaigė, o antrajame pamatėme visišką ispanų vartų apgultį. Iš viso Prancūzija antrajame kėlinyje kamuolį laikė 65% viso laiko, atliko 12 smūgių, 5 į vartų plotą. Įdomu tai, kad sugrįžti į rungtynes šeimininkai turėjo be vienos iš savo žvaigždžių – 52-ą minutę buvo pakeistas Alexandre Lacazette, kurio vietą užėmė 22-metis Arnaud Kalimuendo.

73-ą rungtynių minutę ispanų treneris pakeitė F. Lopez, o 79-ą minutę prancūzai sušvelnino rungtynių rezultatą. Po Michael Olise perdavimo įvartį pelnė Maghnes Akliouche. Po prasileisto įvarčio buvo pakeistas ir A. Baena, kuris ką tik buvo užsidirbęs geltoną kortelę. Akivaizdu, kad ispanai nusprendė likusį laiką tiesiog apsiginti – ant suolo buvo pasodinti du pagrindiniai žaidėjai puolime.

Kai jau atrodė, kad rungtynės taip ir pasibaigs, per pridėtinį rungtynių laiką Prancūzija stojo kelti kampinio. Kamuoliui skriejant į baudos aikštelę, ispanas Juan Miranda užsidirbo labai kvailą pražangą – apsikabinęs ne tik laikė varžovą, bet ir pargriovė ant žemės. Po VAR peržiūros teisėjas skyrė 11 m baudinį, o tuo pačiu šeimininkams iš oro nukrito išsigelbėjimo ratas. Lemiamo baudinio stojo mušti ne kas kitas, o Jean-Philippe Mateta. Ispanijos rinktinės vartininkas neatspėjo pusės, o „Crystal Palace“ puolėjas pelnė išlyginamąjį įvartį.

Pratęsimo eiga ir ispanų pergalė

Galima neabejoti, kokia šventė dėjosi stadione, kai prancūzai išlygino rezultatą ir veiksmas persikėlė į pratęsimą. 44,2 tūkst. žiūrovų stadione turėjo progą mėgautis aukščiausio lygio rungtynėmis, kurios baigėsi ne šeimininkų naudai. Dar artėjant pagrindinio laiko pabaigai, 83-ą minutę aikštėje pasirodė Sergio Camello. Tuo metu niekas neįtarė, kad tai bus šių rungtynių didvyris.

Futbolininkai triumfuoja be maikutes

Pratęsime kamuolį daugiau kontroliavo ispanai, tačiau prancūzai taip sugrįžę į kovą, aukso medalių norėjo ne ką mažiau. Jiems pavyko atlikti 11 smūgių, 4 į vartų plotą bei susikurti 0,36 įvarčio, tačiau ispanai ir vėl buvo geresni. 110-ą minutę į priekį išvedė S. Camello, o antrojo kėlinio pabaigoje, kai prancūzai neišnaudojo gana neblogos progos, kamuolį pagavęs vartininkas galėjo griūti ant žemės ir tempti laiką. Tačiau, Arnau Tenas nusprendė išmesti kamuolį tolyn, kurį pagavęs S. Camello nurūko į priekį ir 120+1 min. pelnė antrąjį įvartį pratęsime bei visiškai uždarė rungtynes.

Prancūzija – Ispanija: olimpinio futbolo finalo statymų apžvalga

Dar prieš prasidedant Prancūzija – Ispanija futbolo finalui, kalbėjome apie tai, jog verta atkreipti dėmesį į šiuos statymus: suminis daugiau 2,0 @1,71, suminis daugiau 2,5 @2,31 bei kad abi komandos įmuš @1,95. Pasirinkus vieną iš šių statymų, džiaugtis sėkmingu pasirinkimu buvo galima jau 25-ą rungtynių minutę, kai ispanai išsiveržė 2:1. Akivaizdu, kad lažybų svetainės nesitikėjo tokio rezultatyvaus finalo – šešių įvarčių, tikriausiai, nelaukė niekas, bet kad gali kristi trys įvarčiai, buvo tikrai logiškas variantas.

Jeigu pažvelgtume į koeficientus, kurie buvo prieš 2024 m. olimpiados futbolo ketvirtfinalio pradžią, kad ispanai taps čempionais, tuo metu Betwinner statymų svetainė davė 3,85 koeficientą, o už prancūzus buvo 3,00. Abi rinktinės buvo laikomos favoritėmis, abi pasiekė finalą, statymai tiek už Prancūziją, tiek už Ispaniją buvo logiški, tik lemiamose rungtynėse sėkmingiau sužaidė įspūdinga futbolo karta išsiskiriantys ispanai.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-08-13