Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Olimpiada 2024 – futbolo pusfinalių apžvalga ir rezultatai

Olimpiada 2024 futbolo pusfinalių apžvalga

Rugpjūčio 5 d. buvo sužaisti 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių futbolo pusfinaliai, kur paaiškėjo, kad į finalą žengia šeimininkai prancūzai ir ispanai. Favoritams į finalą patekti pavyko, bet ar viskas buvo taip pat paprasta? Ispanijos rinktinė dar 65-ą minutę pralaiminėjo 0:1, o šeimininkams teko žaisti ir pratęsimą. Pilna 2024 olimpiados futbolo pusfinalių apžvalga ir rezultatai – susipažinkime su pasibaigusiais mačais iš arčiau.

Verta pažymėti, kad tiek Prancūzija, tiek Ispanija buvo matoma finale. Dar prieš pusfinalio pradžią, už tai, kad prancūzai laimės auksą buvo duodamas vos 2,00 koeficientas, už ispanus – 3,25. Tačiau, tikrai ne kiekvienas tikėjosi, kad viskas bus kur kas sunkiau nei galėjo atrodyti. Tiek Maroką, tiek Egiptą galima pagirti už duotą kovą. Artėjant lemiamoms rungtynėms dėl olimpinių medalių, Vulkanbet lažybų svetainė duoda tokius koeficientus:

Data Pagrindinis laikas Iškovos medalį Suminis 2,5
Egiptas Lygiosios Marokas Daugiau Mažiau
Rugpjūčio 8 d.18:00 val. 4,69 3,70 1,75 3,08 / 1,37 1,84 2,01
Rugpjūčio 9 d. 19:00 val. Prancūzija Lygiosios Ispanija 1,69 / 2,15 1,76 2,11
2,40 3,02 3,25

Marokas – Ispanija 1:2

Marokas šioje olimpiadoje atrodė tikrai labai solidžiai. Grupėje laimėjo prieš argentiniečius, tuomet pralaimėjo prieš Ukrainą, bet tada 3:0 sutriuškino Iraką ir 4:0 ketvirtfinalyje įveikė amerikiečius. Tai viena iš rinktinių, kuri puikiai pasinaudojo galimybe pasikviesti tris vyresnius žaidėjus. Būtent vienas iš jų ir vėl pasižymėjo – Soufiane Rahimi įmušė 11 m baudinį ir 37-ą minutę išvedė marokiečius į priekį. Statistiškai antras geriausias komandoje buvo ne kas kitas, o „PSG“ žvaigždė Achraf Hakimi.

Ispanai pasirinko visai kitą taktiką – čia nors ir yra keli vyresni žaidėjai nei 23-erių, jie vos metais vyresni ir atotrūkio komandoje tikrai nesijaučia. Visi futbolininkai yra beveik vienmečiai. Galėjo kilti nemažai klausimų, kaip vien jaunimu besiremianti komanda atrodys lemiamose kovose, tačiau prieš Maroką į šį klausimą buvo puikiai atsakyta. Ilgą laiką ispanai pralaiminėjo 0:1, o 66-ą minutę jau ne pirmą įvartį olimpiados futbolo turnyre įmušė Fermin Lopez. „FC Barcelona“ komandai priklausantis 21-erių futbolininkas šiuo metu vertinamas 15,1 mln. eurų suma ir yra vienas iš talentingiausių ne tik Ispanijos, bet ir viso turnyro žaidėjų.

Išlyginę rezultatą ispanai pradėjo žaisti tik dar geriau. Prisimenant, kaip EURO 2024 atrodė čempionai, negalima nesižavėti šios šalies naująja futbolo karta. Jau Europos čempionate daug lėmė puikus jaunųjų futbolininkų žaidimas, tuo tarpu olimpiadoje ispanai rodo, kad talento jiems tikrai netrūksta. Kai atrodė, kad rungtynės persikels į pratęsimą, ispanus į priekį išvedė 20-metis „Sevilla“ talentas – Juanlu Sanchez. Gynėjas šiuo metu vertinamas 14,9 mln. eurų suma ir juo jau domisi Madrido „Real“.

Jeigu statistiškai Marokas pirmajame kėlinyje atrodė geriau, tai antroje pusėje jau ispanai žaidė savąjį žaidimą. 54% kamuolio kontrolė, 7 smūgiai, 3 į vartų plotą – susikurta 0,92 įvarčio. Verta pažymėti, kad Marokas progų irgi turėjo – 11 smūgių, 2 į vartų plotą, susikūrė 0,55 įvarčio, tačiau išsaugoti pranašumo nesugebėjo. Matant, kaip atrodo rinktinė iš Afrikos žemyno, galima teigti, kad mače dėl bronzos bus ryškūs favoritai.

Prancūzija – Egiptas 1:1 (3:1 po pratęsimo)

Ryškiais favoritais laikyti prancūzai prieš Egiptą turėjo daug bėdų. Iki pusfinalio turnyre nebuvo prasileidę įvarčio, tačiau jau pirmajame kėlinyje pamatėme, kad šiose rungtynėse serija gali nutrūkti. Egiptas pirmomis 45 minutėmis kontroliavo kamuolį – 54%, atliko 8 smūgius, 2 iš jų į vartų plotą bei susikūrė 0,43 įvarčio. Prancūzija turėjo kelias pavojingas progas greitajame puolime, susikūrė 0,67 įvarčio, tačiau pasižymėti taip ir nepavyko.

Rungtynėms persikėlus į antrąjį kėlinį, kiek netikėtai pirmieji pasižymėjo egiptiečiai. 62-ą minutę įvartį pelnė Mahmoud Saber ir tada pamatėme Prancūzijos rinktinės potencialą. Šeimininkai nebeturėjo kur trauktis ir privalėjo bent jau išlyginti rezultatą. Po dvidešimt minučių, ryškiausia Prancūzijos žvaigždė Michael Olise atliko rezultatyvų perdavimą ir išlyginamąjį įvartį pelnė 27-erių Jean-Philippe Mateta.

Egipto rinktinė antrajame kėlinyje buvo užspausti maksimaliai. Prancūzija kamuolį laikė 64% viso laiko, atliko 16 smūgių, 6 į vartų plotą. Išlyginamąjį įvartį surado, bet Egiptas turėtų džiaugtis, kad viskas nesibaigė dar per pagrindinį laiką. Prancūzai antrajame kėlinyje susikūrė net 2,43 įvarčio, tačiau įmušti pavyko tik vieną.

Prasidėjus pratęsimui, rungtynių eigą pakeitė 92-ą minutę gynėjo Omar Fayed gauta antra geltona kortelė. Tai reiškė, kad lemiamas minutes egiptiečiai turės žaisti su vienu žaidėju mažiau. Prancūzija tuo puikiai pasinaudojo – nusimetę įtampą jie 99-ą minutę išsiveržė į priekį, įvartį vėl įmušė Jean-Philippe Mateta, o visiškai rungtynės uždarytos buvo 108-ą minutę, kai pasižymėjo jau minėtas Prancūzijos talentas Michael Olise. Sunkiai, bet šeimininkai išsitraukė pergalę 3:1 ir išsaugo viltis prie savų žiūrovų iškovoti aukso medalius.

Pusfinalio statymų apžvalga – dviprasmiškos nuotaikos dėl favoritų

Jeigu Prancūzija – Egiptas rungtynėse daugiausiai vertės turėjo statymai už prancūzus, tai Marokas – Ispanija mače buvo galima žvalgytis ir į marokiečių pusę. Galiausiai viskas baigėsi atvirkščiai – Ispanija laimėjo per pagrindinį laiką (2,11 koeficientas ir pateko į kitą etapą – 1,56 koeficientas). Tuo tarpu Egiptas per pagrindinį laiką atsilaikė – kad egiptiečiai nepralaimės, buvo duodamas net 2,80 koeficientas. Kad Egiptas įmuš – 1,90 koeficientas. Šiose rungtynėse netgi nesuėjo suminis daugiau 2,5, už ką buvo duodamas vos 1,78 koeficientas.

Marokas – Ispanija rungtynėse buvo sėkmingi populiariausi futbolo statymai – suminis daugiau 2,5 ir kad abi komandos įmuš. Už 3 arba daugiau įvarčių buvo duodamas solidus 2,00 koeficientas. Turint omenyje, kad prieš tai tiek Maroko, tiek Ispanijos rinktinės rungtynėse įvarčių netrūko, toks variantas galėjo atrodyti gana logiškas.

Verta pažymėti, kad abejose rungtynėse buvo galima rasti solidžių pasirinkimų už favoritus statymų gyvai kategorijoje. Tie, kas iki galo tikėjo Prancūzija ir Ispanija, turėjo puikią progą atlikti statymus mačams įsibėgėjus, kadangi abu favoritai vienu metu pralaiminėjo. Ispanija išlyginamąjį įvartį įmušė tik 66-ą minutę, tuo tarpu Prancūzija – 83-ią. Statymus, kurie nesuėjo per pagrindinį Prancūzija – Egiptas rungtynių laiką, buvo galima pakeisti renkantis prancūzų pergalę per pratęsimą. Įmušti du įvarčiai ir pergalė be 11 m baudinių serijos turėjo leisti pasidžiaugti solidžiais koeficientais.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-08-08