Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Olimpiada 2024 – futbolo pusfinaliai: apžvalga, prognozės, statymai ir koeficientai

Olimpiada 2024 futbolo pusfinaliai

Rugpjūčio 2 d. buvo sužaisti 2024 m. Paryžiaus vasaros olimpinių žaidynių futbolo ketvirtfinaliai, po kurių paaiškėjo, kad kovą dėl medalių tęsia Marokas, Ispanija, Egiptas ir Prancūzija. Net trejos iš šių rinktinių galės džiaugtis olimpiniais medaliais, o didžiausia tikimybė, kad ketvirtoje vietoje liks Egiptas. 2024 m. olimpiados futbolo pusfinaliai bus žaidžiami rugpjūčio 5 d. Pirmajame pusfinalyje 19:00 val. susitiks Marokas – Ispanija, o antrajame 22:00 val. Prancūzija – Egiptas.

Pirmajame pusfinalyje susitinkantys marokiečiai ir ispanai ketvirtfinalyje didelių sunkumų nepatyrė. Marokas net 4:0 įveikė JAV, o ispanai 3:0 nugalėjo japonus. Kur kas įdomiau buvo kituose ketvirtfinalio mačuose. Egiptas – Paragvajus rungtynėse prireikė ne tik pratęsimo, bet ir 11 m baudinių serijos, o prancūzai nors ir laimėjo tik 1:0, tai padarė prieš vieną stipriausių rinktinių turnyre – Argentiną. Įdomu tai, kad šiame mače pirmas ir vienintelis įvartis krito 5-ą minutę.

Kadangi visi favoritai sėkmingai įveikė ketvirtfinalio barjerą, aukso medaliai jau matuojami toms pačioms rinktinėms. Pagal rugpjūčio 3 d. Megapari lažybų svetainėje esančius koeficientus, prancūzams yra duodama net 50% tikimybė, kad jie po 40 metų triumfuos olimpinėse žaidynėse. Ispanija yra antroje vietoje – 3,25 koeficientas. Pilna koeficientų ir tikimybių lentelė:

Marokas – Ispanija

Maroko futbolo rinktinė, vedama 25-erių „PSG“ žvaigždės Achraf Hakimi, nesunkiai įveikė JAV ir ruošiasi mesti rimtą iššūkį ispanams. Tai viena iš rinktinių, kuri solidžiai pasinaudojo galimybe pasikviesti tris vyresnius nei 23-erių amžiaus futbolininkus. Be A. Hakimi, vartuose stovi 35-erių Munir Mohamedi, taip pat yra 28-erių puolėjas Soufiane Rahimi. Būtent šio žaidėjo 29-ą minutę įmuštas 11 m baudinys prieš JAV išvedė Maroką į priekį.

Prieš JAV rinktinę Marokas dominavo nuo pirmųjų minučių ir nors pasižymėti pavyko tik nuo 11 m atžymos, įvarčio jie tikrai buvo verti. Per pirmą kėlinį marokiečiai atliko 8 smūgius, 4 iš jų į vartų plotą. Kamuolį kontroliavo net 66% laiko ir pagal „Expected Goals“ xG statistiką buvo verti 1,14 įvarčio, tuo tarpu JAV – vos 0,01. Antrajame kėlinyje vaizdas stipriai pasikeitė, JAV rinktinė jau bandė gelbėtis, tačiau įvarčiai krito būtent į jų vartus.

Pagal Megapari koeficientus, kurie suteikiami rugpjūčio 3 d., šiame pusfinalyje gana ryškiais favoritais yra laikomi ispanai. Trumpai užsimenant apie pačią lažybų svetainę, tai yra užsienyje veikianti bendrovė, kuri pasižymi ypač plačia statymų pasiūla, turi konkurencingus koeficientus ir platų mokėjimo metodų pasirinkimą. Vienas iš šios bendrovės pliusų – lietuviška svetainės versija. Norėdami sužinoti daugiau, tai galite padaryti mūsų sudarytoje Megapari apžvalgoje.

Data Pagrindinis laikas Pateks į kitą etapą Suminis 2,5
1 X 2 Daugiau Mažiau
Rugpjūčio 5 d.19:00 val. 3,54 3,52 2,11 2,36 / 1,56 2,00 1,85

Ispanija išgyvena puikią futbolo vasarą. Tapo EURO 2024 čempionais, o dabar skiria dvejos rungtynės nuo olimpinių žaidynių aukso medalių. Grupės etapą ispanai kiek netikėtai užbaigė pralaimėjimu Egiptui, tačiau ketvirtfinalyje galėjome matyti, kad didelės įtakos žaidimui tai nepadarė. Japonai įveikti užtikrintai 3:0 – du įvarčius pelnė „FC Barcelona“ komandos saugas Fermin Lopez, o 86-ą rungtynes uždarė iš „FC Braga“ į „Girona“ vasarą persikėlęs 24-erių puolėjas Abel Ruiz.

Kitaip nei Maroko rinktinė, ispanai galimybę pasirinkti tris vyresnius žaidėjus panaudojo vos metais vyresniems futbolininkams. Tai yra jau minėtas A. Ruiz, paskutinius dvejus metus Mančesterio „City“ klubui priklausęs 23-erių metų Sergio Gomez bei 24-erių buvęs „Real Betis“ gynėjas Juan Miranda.

Nors Marokas sudėtyje turi kelis ryškesnius žaidėjus, vertinant bendrai, ispanai gali pasiūlyti kur kas daugiau. Be rungtynių prieš Egiptą, visos ketverios pergalės buvo daugiau nei užtikrintos. Įdomu tai, kad visose ketveriose tiek Maroko, tiek Ispanijos rungtynėse buvo daugiau nei 2,5 įvarčių. Kad pusfinalyje pamatysime bent tris įvarčius yra duodamas solidus 2,00 koeficientas – tikrai verta atkreipti dėmesį.

Prancūzija – Egiptas

Šeimininkai prancūzai ketvirtfinalyje turėjo vieną stipriausių varžovų – Argentiną su Julian Alvarez. Kaip vėliau paaiškėjo, penktą minutę įmušto įvarčio užteko – argentiniečiai stengėsi surasti išlyginamąjį įvartį, tačiau pasižymėti niekaip nepavyko. Kaip buvo kalbėta dar prieš 2024 m. olimpiados futbolo ketvirtfinalius, prancūzams tai buvo puikus išbandymas ir jėgų pasitikrinimas.

Namuose žaidžianti rinktinė turi puikią galimybę po lygiai 40 metų vėl tapti olimpiados čempionais. Į turnyrą buvo pažiūrėta gana rimtai, tarp trijų vyresnių žaidėjų yra ir gerai žinomas Alexandre Lacazette. Jeigu ketvirtfinalyje su varžovu nepasisekė, tai pusfinalyje prancūzai gavo „ant popieriaus“ lengviausią variantą. Nurašyti Egipto tikrai nereikia – grupėje jie įveikė ir ispanus, tačiau vertinant su kitais galimais varžovais, Egiptas neatrodo taip grėsmingai. Tą rodo ir Megapari suteikiami koeficientai:

Rugpjūčio 5 d.22:00 val. 1,41 4,85 8,10 1,16 / 4,90 1,78 2,09

Pasinaudojus lažybų skaičiuokle, galima matyti, kad yra net 86,21% tikimybė, jog prancūzai pateks į finalą. 70,92% – jog tai bus padaryta per pagrindinį laiką. Priežasčių, kodėl šeimininkai tokie ryškūs favoritai yra gana nemažai ir statymas, kad prancūzai laimės su -1,5 pranašumu @2,09 tikrai vertas dėmesio.

Jeigu pažvelgtume į grupių etapą, pergalės buvo iškovotos rezultatais 3:0, 1:0, 3:0. Prieš Argentiną laimėta 1:0 ir kas krinta į akis, jog kol kas šeimininkai dar nepraleido nei vieno įvarčio. Kad Egiptas nepramuš prancūzų gynybos – 1,95 koeficientas, kas taip pat atrodo kaip vertingas pasirinkimas. Galima priminti, jog Egiptas išlyginamą įvartį prieš Paragvajų įmušė vos 88-ą minutę. Jeigu apsiginti gali Paragvajus, tai padaryti gali ir Prancūzija.

Vertinant Egipto rinktinę, jau galima pagirti už patekimą į ketvertuką. Yra nemaža tikimybė, jog dėl bronzos medalio reikės žaisti prieš kitą Afrikos rinktinę – Maroką. Didžiausia Egipto rinktinės žvaigždė – buvęs Londono „Arsenal“ žaidėjas 32-iejų Mohamed Elneny. Tačiau beveik visi kiti žaidėjai rungtyniauja vietiniame čempionate ir lygių skirtumas lyginant su prancūzais yra tikrai nemažas.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-08-05