Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Futbolas 2024 olimpiadoje: TOP 5 Įdomiausi momentai

Ispanijos futbolo rinktinė triumfuoja

Olimpiadoje futbolas dažnai būna kiek „nurašomas“. Dėl to, kad taikomi apribojimai dėl žaidėjų amžiaus, nesurenkamos pačios stipriausios rinktinės. Tačiau tai suteikia progą atsiskleisti jauniems talentams, o mačų eiga gali būti nenuspėjama.

Šis, 2024 metų Paryžiaus olimpinių žaidynių turnyras jau irgi baigėsi. Jame netrūko ir įdomių istorijų, ir visiškų staigmenų bei sensacijų. Prisiminkime TOP 5 momentus, kurie išliks atmintyje.

Rezultatyviausias visų laikų finalas

Finale susitiko tarp favoritų nuo pat pradžių laikytos Europos grandų rinktinės – Thierry Henry treniruojama šeimininkė Prancūzija bei įspūdingą futbolo kartą vėl užauginusi La Furia Roja – Ispanija. Štai ką prieš mačą prognozavo bukmekeriai:

Prancūzija laimės Lygiosios Ispanija laimės
2.30 3.20 3.25

Nors daugiau kas tikėjosi šeimininkų pergalės (turnyro metu jie buvo stabilesni), gavome rezultatyviausią visų laikų Olimpinių žaidynių turnyro finalą, kuriame triumfavo įspūdingą futbolo vasarą užbaigę ispanai.

Ispanijos rinktinė triumfavo prieš Prancūziją ir po pratęsimo dideliu rezultatu 5:3 bei iškovojo aukso medalį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Rungtynės vyko legendiniame Parc des Princes, o pagal rezultatą iš karto aišku, kad futbolas buvo įspūdingas.

Prancūzija pirmavo jau 11-ąją minutę, kai Enzo Millot įmušė įvartį, ir taip užvedė Les Blues daugiausiai palaikančią publiką. Tačiau Ispanija greitai atsakė. Jau 18-ąją minutę Ferminas Lopezas rezultatą išlygino. Negana to, jau 28-ą minutę ispanai pirmavo 3-1 ir šeimininkams teko vytis. Po trijų keitimų, tik rungtynių pabaigoje į šturmą kilę prancūzai, po baudinio per pridėtą laiką sugebėjo išplėšti lygiąsias 3:3.

Visgi, sugrįžimui nebuvo lemta įvykti. Per pratęsimą didvyriu tapo ispanas Sergio Camello, kuris įmušė du įvarčius ir taip įtvirtino pergalę bei pelnė Ispanijai pirmąjį olimpinį futbolo auksą nuo 1992, kada žaidynės vyko jų pačių šalyje.

Visiškas chaosas atidarymo mače tarp Maroko ir Argentinos

Maroko ir Argentinos rinktinės stovi aikštelėje

Nors dar net nebuvo įvykusi Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija, aistros futbolo stadionuose tiesiog kunkuliavo. Štai, kokios tikimybės buvo prognozuojamos mače tarp Maroko ir Argentinos.

Argentina laimės Lygiosios Marokas laimės
43,38 % 32,65 % 29,85 %

Mačo pabaiga Saint-Étienne „Stade Geoffroy-Guichard” stadione virto į tikrų tikriausią chaosą. Nors protokole matome Maroko pergalę 2:1 prieš dukart olimpinius čempionus iš Pietų Amerikos, tačiau rungtynių metu viskas atrodė kitaip. Futbolo fiestą aptemdė keli chaotiški incidentai tiek aikštėje, tiek už jos ribų.

Rungtynes aptemdė fanų antplūdis į aikštę, kai Maroko sirgaliai neapsikentė 16-ą pridėtinio laiko minutę įskaityto argentiniečių įvarčio bei įsiveržė į aikštę. Dėl to žaidimas buvo sustabdytas beveik dviem valandoms. Galiausiai veiksmas buvo atnaujintas sirgalius jau išvaikius iš stadiono bei tribūnų. Chaosas tuo nesibaigė, nes Argentina manė, kad įmušė vėlyvą išlyginamąjį įvartį, bet po VAR peržiūros įvartis buvo atšauktas, dideliam žydrai-baltų ir jų sirgalių liūdesiui. Po mačo argentiniečiai futbolininkai ir trenerių štabas kritikavo teisėjus.

Per šias rungtynes kilusi sumaištis greičiausiai bus prisimenama kaip vienas audringiausių 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių momentų .

Rezultatyviausias futbolininkas – Maroko pažiba Soufiane Rahimi

Prieš turnyrą, auksinį batelį bukmekeriai matavo prancūzų superžvaigždei Alexanderiui Lacazette – 7.00 koeficientas, argentiniečiui Julianui Alvarezui – 7.00 ir keletui kitų Prancūzijos bei Ispanijos futbolininkų.

Visgi nė vienas iš favoritų net nepateko tarp rezultatyviausių žaidėjų, o auksinį batelį apsiavė mažai kam žinomas marokietis Soufiane Rahimi. Jis per turnyrą įmušė 8 įvarčius bei atliko 1 rezultatyvų perdavimą. Šio žaidėjo net nebuvo daugumos lažybų bendrovių pasirinkimų dėl „auksinio batelio“, sąraše.

Du įvarčius karjeros pike esantis puolėjas mušė mažajame finale prieš Egiptą, o taip pat buvo vienintelis Maroko futbolininkas, įmušęs pusfinalyje prieš Ispaniją. Gali būti, jog JAE lygoje šiuo metu rungtyniaujantį žaidėją įsidėmėjo ir kuris nors Europos grandas.

Egiptiečius liūdinęs, o marokiečius džiuginęs mačas dėl bronzos

Kova dėl trečios vietos turėjo būti intriguojanti, tačiau vietoje to pamatėme mačą „į vienus vartus“. Čia Marokas ne tik triumfavo prieš Egiptą ir iškovojo pirmąjį istorijoje olimpinį futbolo medalį, bet ir visiškai sutrypė savo varžovus iš kitos Šiaurės Afrikos valstybės. Mačo rezultatas buvo triuškinantis, bet vargu ir ar lažybų bendrovės tokio tikėjosi.

Egiptas laimės Lygiosios Marokas laimės
5.80 3.70 1.65

Rungtynėse, vyko Nanto „La Beaujoire” stadione. Marokas dominavo nuo pradžios iki pabaigos. Atlaso liūtai greitai perėmė rungtynių kontrolę, o Soufiane Rahimi tęsė savo karjeros pasirodymą ir svariai prisidėjo prie rezultato, du kartus nuginkluodamas Egipto gynybą ir atiduodamas vieną rezultatymų perdavimą.

Rahimi taip aplenkė Ferminą Lopezą ir beveik nepaliko savo artimiausiam persekiotojui galimybės prisivyti jį pagal įmuštus įvarčius.

Kita vertus, Egiptui sunkiai sekėsi rasti savo ritmą, o Piramidžių statytojų gynybą ne kartą pralaužė labai techniškai tvarkingos bei gerai koordinuotos Maroko atakos. Rungtynėse jau po pirmų prisilietimų prie kamuolio išryškėjo Maroko taktinis pranašumas ir puolėjų koncentracija, nes jie išnaudojo beveik kiekvieną suteiktą progą. Pergalę šventė ne tik visa šalis, bet ir didžiulė marokiečių bendruomenė Prancūzijoje.

JAV laimi moterų auksą po 12 metų pertraukos

Moterų futbolo turnyre taip pat netrūko aistrų. Įdomu tai, kad jame susitiko Brazilijos ir JAV rinktinės, kurios jau turi gana ilgą istoriją kaip rimtos varžovės. Brazilija jau dusyk pralaimėjo JAV moterims 2004 ir 2008 metų žaidynių finaluose, abusyk po pratęsimo, tad noras revanšuotis, tikriausiai, buvo labai didelis.

Savo ruožtu, JAV moterims tai buvo sugrįžimas į Olimpiados viršūnę, kadangi paskutinį sykį amerikietės auksą kabinosi 2012-ais. JAV tvirtais žingsniais nuėjo iki finalo, o štai Brazilija grupėje liko trečioje vietoje, bet geriausią formą įgavo atkrintamosiose, kur nukovė tiek šeimininkę Prancūziją, tiek labai stiprią Ispaniją.

Visgi ir trečią kartą finale stipresnės buvo amerikietės. Mallory Swanson vienintelė mušė įvartį 57-ą minut3 bei JAV triumfavo beveik 44 tūkstančių fanų akivaizdoje 1:0.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-09-02