Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

EURO 2024: Ukraina – Belgija rungtynių apžvalga ir prognozė

Belgijos futbolo rinktinė EURO 2024

Europos futbolo čempionate grupių etapas artėja prie pabaigos. Birželio 26 d. bus sužaisti paskutiniai mačai – 19:00 val. žais E grupė, 22:00 val. F grupė. E grupė iš visų kitų išsiskiria tuo, kad visos keturios rinktinės turi po 3 taškus, o tai reiškia, kad visos komandos gali patekti į aštuntfinalį, tuo pačiu kažkuriai iš jų EURO 2024 pasibaigs jau rytoj.

Šį kartą iš arčiau pažvelkime į Ukraina – Belgija rungtynes. Abi rinktinės pralaimėjo pirmuosius mačus. Belgai 0:1 nusileido slovakams, o Ukraina net 0:3 pralaimėjo prieš Ukrainą. Kur kas sėkmingesni buvo antrieji mačai. Belgija 2:0 laimėjo prieš Rumuniją, o Ukraina 2:1 išsigelbėjo prieš Slovakiją. Būtent antrieji mačai į grupę įnešė labai daug sumaišties, kuri išsispręs trečiadienio rungtynėse. Čia galite matyti visus patekimo į EURO 2024 atkrintamųjų scenarijus.

Ukrainos rinktinė – ar pavyks įšokti į atkrintamąsias?

Ukrainos rinktinė kiek netikėtai čempionatą pradėjo net 0:3 pralaimėjimu prieš Rumuniją. Favoritais laikyti ukrainiečiai sužaidė labai prastas rungtynes, po kurių nors ir pavyko atsigauti prieš Slovakiją, dabar esantis -2 įmuštų/praleistų įvarčių skirtumas lemia tai, kad būtent ukrainiečiai grupėje užima paskutinę vietą.

Optimizmo prieš lemiamas rungtynes su Belgija prideda išgelbėta situacija antrose rungtynėse prieš slovakus. Būtent Slovakija 17-ą minutę po Ivan Schranz įvarčio išsiveržė į priekį ir Ukrainai teko ilgą laiką atsilikinėti. Išlyginti rezultatą pavyko 54-ą minutę po tikslaus Mykola Shaparenko smūgio. 80-ą minutę pergalingą įvartį pelnė po keitimo pasirodęs Roman Yaremchuk.

Nors artėjančiose rungtynėse prieš Belgiją ukrainiečiai nėra laikomi favoritais, komanda tikrai įveikiama. Galbūt tai kaip tik išeis į naudą, kai ukrainiečiai galės žaisti iš autsaiderių pozicijos.

Oleksandr Zinchenko EURO 2024

Jeigu prisimintume EURO 2020 turnyrą, Ukraina tada į atkrintamąsias pateko su 3 taškais kaip viena iš geriausių trečią vietą užėmusių komandų. Aštuntfinalyje per pridėtą laiką pratęsime pavyko įveikti švedus bei pasiekti ketvirtfinalį. Pakartoti praėjusio čempionato rezultatus tikrai įmanoma. Nors beveik viskas yra ukrainiečių rankose, nedėkinga situacija turint -2 įmuštų/praleistų įvarčių skirtumą. Jeigu abejose rungtynėse išvysime lygiąsias, ukrainiečiai net su 4 taškais užims paskutinę vietą.

• Vladyslav Vanat

Belgijos rinktinė – ar Kevin de Bruyne išves komandą į aštuntfinalį?

Jeigu ukrainiečių triuškinamas pralaimėjimas prieš rumunus buvo didelė staigmena, tai ne ką mažiau nustebino Belgijos 0:1 pralaimėjimas prieš Slovakiją. Negalima sakyti, kad belgai nesistengė – du Romelu Lukaku įvarčiai nebuvo įskaityti po VAR peržiūros. Iš viso belgai atliko 15 smūgių, 5 iš jų į vartų plotą. Niekaip slovakų gynybos pramušti nepavyko, tačiau antrajame mače jau 2-ą minutę belgus į priekį išvedė tikslus Youri Tielemans smūgis. Kai atrodė, kad rumunai bus triuškinami, įtvirtinti pergalę pavyko tik 80-ą minutę po Kevin de Bruyne įvarčio.

EURO 2024 tvarkaraštis lėmė tai, kad lemiamas grupės mačas bus žaidžiamas prieš Ukrainą, su kuria potencialiai turėjo kovoti dėl pirmos vietos grupėje. Belgai vis dar kontroliuoja situaciją – pergalė juos gali nuvesti iki pirmos vietos, tačiau reikės ir teigiamo rezultato kitose rungtynėse. Jeigu Slovakija laimi prieš Rumuniją, tuomet belgams pergalės čia neužteks – dėl tarpusavio pranašumo pirma vieta atitektų būtent Slovakijai. Tuo tarpu Rumunijos pergalės arba lygiųjų atveju, belgams atitektų pirmoji vieta.

Belgijos rinktinėje nebėra visų geriausių „auksinės kartos“ žaidėjų, tačiau talento dar tikrai galima rasti. Akivaizdu, kad kol kas nėra demonstruojamas geriausias žaidimas, ypač trūksta tikslumo išpildant susikurtas progas. Tačiau, jeigu belgai sužais savo geriausias rungtynes, ukrainiečiams bus labai sunku.

Ukraina – Belgija statymų koeficientai ir prognozė

Belgijos rinktinė mače prieš Ukrainą pagal lažybų bendroves yra laikomi gana ryškiais favoritais. Tačiau, iš karto galima pažymėti tai, jog pergalė jiems nėra tokia būtina kaip ukrainiečiams. Belgai sužaidę lygiosiomis užsitikrintų antrą vietą grupėje, nepaisant to, kaip pasibaigtų Rumunijos – Slovakijos rungtynės. Jeigu belgai sužaistų rezultatyvias lygiąsias, netgi yra šansų aplenkti rumunus.

EURO 2024 Ukraina - Belgija statymai

Kadangi Belgija kontroliuoja situaciją, šiose rungtynėse galės žaisti kiek atsargiau ir laukti daugiau iniciatyvos iš ukrainiečių. Žinoma, per daug atsipalaiduoti tikrai negalima, kadangi pralaimėjimas juos gali nustumti net į paskutinę ketvirtą vietą. Jeigu Rumunija laimi prieš Slovakiją, tuomet Slovakija ir Belgija turėtų po 3 taškus, o dėl tarpusavio pranašumo būtent slovakai liktų trečioje vietoje. Dėl to, belgų situacija tarp pirmų vietų grupėje ir neišėjimo į atkrintamąsias balansuoja per kelis įvarčius.

Žvelgiant iš Ukrainos pusės – jie nebeturi ko prarasti. Pralaimėjimo atveju jiems pavyktų išsigelbėti nebent tokiu atveju, jeigu Rumunija laimi prieš Slovakiją – tuomet ukrainiečiai dėl tarpusavio pranašumo užimtų trečią vietą, kas suteiktų galimybių patekti į atkrintamąsias. Tačiau, rizika labai didelė, kadangi lygiosios Rumunija – Slovakija rungtynėse arba slovakų pergalė užvertų ukrainiečiams duris. Galima neabejoti, kad Ukraina čia nežais saugiai ir ieškos būdų, kaip laimėti rungtynes.

Rungtynių prognozė – ar išvysime dar vienas rezultatyvias rungtynes?

Per pirmas dvejas Ukrainos rinktines išvydome po tris įvarčius. Pirmose Rumunija įmušė visus tris, nors ukrainiečiai turėjo ir savų progų, antrose jau Ukraina įmušė du ir prasileido vieną. Belgijos mačuose rezultatyvumas toks didelis nebuvo, tačiau abejose rungtynėse progų buvo labai daug. Tiek varžovai, tiek patys belgai galėjo įmušti bent po kelis įvarčius. Dėl to, verta atkreipti dėmesį į Ukraina – Belgija rungtynių suminį daugiau 2,5.

EURO 2024 Ukraina - Belgija prognozė

Belgams įmušus įvartį, Ukraina privalės lyginti rezultatą, o norėdami laimėti, turės mušti ir dar vieną, kas užtikrintų bent tris įvarčius rungtynėse. Nereikia nurašyti ir belgų – jie siekdami pirmos vietos grupėje, taip pat norės laimėti. Abi komandos neblizga gynyboje, talento puolime yra kur kas daugiau. Nors lemiamose grupių rungtynėse kol kas nematydavome didelio rezultatyvumo, Ukraina – Belgija mačas, panašu, kad gali būti visai kitoks.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-25