Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

EURO 2024 aštuntfinalio rezultatai – favoritų išsigelbėjimai ir netikėta Turkijos rinktinės pergalė

EURO 2024 aštuntfinalio rezultatai Cristiano Ronaldo

Atrodo EURO 2024 prasidėjo visai neseniai, tačiau sužaistas ne tik grupių etapas, bet ir aštuntfinaliai. Jau aišku, kad šiais metais matysime naujus čempionus, kadangi titulą ginanti Italijos rinktinė aštuntfinalyje nusileido puikų žaidimą demonstruojantiems šveicarams. Liepos 2 d. paaiškėjo visi EURO 2024 aštuntfinalio rezultatai. Galima sakyti, kad būtent paskutinėse aštuntfinalio rungtynėse ir buvo užfiksuota didžiausia staigmena – Turkija 2:1 laimėjo prieš austrus ir pateko į ketvirtfinalį.

Netikėtų rezultatų buvo ir daugiau, tačiau galiausiai favoritai išsigelbėdavo. Pavyzdžiui, Portugalija – Slovėnija rungtynėse išvydome vienintelę 11 m baudinių seriją. Anglija tik paskutinėmis sekundėmis išsigelbėjo prieš Slovakiją. Nedaug trūko, kad Prancūzija – Belgija mače taip pat būtų žaidžiamas pratęsimas. Pažvelkime į visus aštuntfinalius iš arčiau ir prisiminkime, kaip baigėsi šie mačai.

Šveicarija – Italija 2:0

Jau pirmose aštuntfinalio rungtynėse čempionų vardą ginantys italai buvo priversti pasitraukti iš turnyro anksčiau laiko. Šveicarija A grupėje užėmė antrą vietą – aplenkė vengrus ir škotus, taip pat trūko labai nedaug, kad nugalėtų ir vokiečius – ten išlyginamas įvartis krito tik paskutinėmis rungtynių minutėmis. Solidi forma buvo perkelta į aštuntfinalį, kuriame jau 28-ą minutę po Dan Ndoye tikslaus smūgio išsiveržė į priekį 1:0.

Antrasis kėlinys prasidėjo tikrai ne pagal Italijos rinktinės scenarijų – 46-ą minutę pasižymėjo Ruben Vargas ir kaip vėliau paaiškėjo – buvo įmuštas paskutinis rungtynių įvartis. Nors žvelgiant į statistiką atrodo, kad italai dar bandė gelbėtis – 62% kamuolio kontrolė antrajame kėlinyje, 9 smūgiai ir tik 1 į vartų plotą. Vaizdas aikštėje buvo gana niūrus. Italams susikurti progas buvo labai sunku, o šveicarai turėdami net dviejų įvarčių pranašumą, užtikrintai kontroliavo situaciją.

Koeficientas, už tai, kad Šveicarija pateks į kitą etapą siekė 2,10. Tai buvo vienas iš vertingesnių statymų aštuntfinalio etape. Lažybų bendrovės kiek nuvertino šios rinktinės šansus. Čempioną ginantys italai buvo stipriai atsinaujinę, o ir žaidimas grupių etape nebuvo įtikinamas. Lažybų mėgėjams tai buvo puiki proga pasipelnyti.

Vokietija – Danija 2:0

Sėkmingą pasirodymą čempionate tęsia šeimininkai vokiečiai. Grupėje užėmę pirmą vietą, aštuntfinalyje 2:0 įveikė danus. Vis tik, tik į rezultatą pasižiūrėti čia neužtenka – rungtynės buvo kur kas sudėtingesnės, o ir nerimo, prieš artėjantį ketvirtfinalį su ispanais, turėtų būti gana nemažai.

Iki 48-os minutės rezultatas buvo 0:0, tačiau tada pasižymėjo Danijos rinktinė. Vis tik, teisėjas po VAR peržiūros įvartį atšaukė, nes buvo užfiksuota minimali nuošalė. Po apmaudaus epizodo, jau po kelių minučių Danijos rinktinės žaidėjui buvo užfiksuotas žaidimas ranka, kas lėmė 11 m baudinį. 53-ą minutę po tikslaus Kai Havertz smūgio vokiečiai išsiveržė 1:0.

Nors Danijos rinktinė dar bandė sugrįžti į rungtynes, tašką 68-ą minutę padėjo 21-erių talentas Jamal Musiala. Vokiečiai įveikę danus pagerino EURO 2020 rezultatus – jie praėjusiame čempionate aštuntfinalyje 0:2 pralaimėjo prieš anglus. Tuo tarpu Danijos rinktinė buvo pasiekusi ketvirtfinalį – šiemet to pakartoti nepavyko.

Žvelgiant iš statymų pusės, už vokiečių pergalę buvo duodamas apie 1,60 koef., tačiau 2:0 rezultatas leido džiaugtis lošėjams, kurie rinkosi pranašumo statymus. Už -1,0 azijietišką pranašumą buvo duodamas apie 2,05 koeficientas, kas turėjo tikrai nemažą vertę. Sėkmės prireikė, tačiau lažybose tai gana svarbus faktorius.

Anglija – Slovakija 2:1 (pagrindinis laikas 1:1)

Anglai jau grupių etape susilaukė daug kritikos, kadangi turėdami tokius žaidėjus, demonstruoja tikrai ne pati kokybiškiausią žaidimą. Per trejas rungtynes grupėje buvo įmušę vos du įvarčius, vieną kartą laimėjo ir du kartus sužaidė lygiosiomis. Nors to užteko, kad būtų užimta pirma vieta, žaidimas aštuntfinalyje tikrai nepagerėjo.

Slovakija šiame mače turėjo aiškią užduotį – gintis ir laukti savų progų. Šią užduotį jiems stipriai palengvino Ivan Schranz, kuris jau 25-ą minutę įmušė įvartį ir išvedė slovakus į priekį. Tai leido jiems visiškai užsidaryti ir griauti anglų bandymus sukurti pavojingą ataką.

Nuo pirmo kėlinio vidurio Anglijos futbolo rinktinė turėjo vieną užduotį – išlyginti rezultatą. Pirmą kėlinį jie užbaigė su 75% kamuolio kontrole, 6 smūgiais ir nei vienu į vartų plotą. Antrajame kėlinyje situacija buvo labai panaši – 69% kamuolio kontrolė ir 6 smūgiai, iš kurių vienas į vartų plotą. Būtent 90+5 min. Jude Bellingham pelnytas įvartis ir buvo vienintelis pagrindinio laiko smūgis į vartų plotą.

Anglus mažiau nei minutė skyrė nuo fiasko šiame čempionate. Jau per paskutinę pridėtą rungtynių minutę Jude Bellingham atliko fantastišką smūgį per save – nuostabiai į kamuolį pataikęs 21-erių talentas akimirksniu visoje šalyje tapo herojumi.

Tik prasidėjus pratęsimui, pasižymėjo ir rinktinės kapitonas Harry Kane. Puolėjas išvedė Angliją į priekį 2:1, o tokiu rezultatu rungtynės ir pasibaigė. Slovakai po praleisto įvarčio rungtynių pabaigoje ne tik palūžo psichologiškai, bet ir nebeliko jėgų pratęsimui.

Už Anglijos pergalę buvo atliekama ypač daug statymų – ši rinktinė buvo ryški favoritė, o koeficientas siekė apie 1,45. Anglai kartu su portugalais buvo tie, kuriems nepavyko laimėti per pagrindinį laiką, nors koeficientai už pergales buvo vieni iš mažiausių. Tai dar vienas įrodymas, kad lažybos gali pateikti nemažai staigmenų. Visgi, net ir po tokio anglų pasirodymo, lažybų bendrovės juos laiko vienais iš favoritų laimėti visą turnyrą. Šiuo metu jiems yra duodamas mažiausias koeficientas, kuris siekia apie 4,80.

Ispanija – Sakartvelas 4:1

Sakartvelas grupių etape pateikė vieną didžiausių staigmenų. Mažiausią FIFA reitingą čempionate turinti rinktinė įšoko į atkrintamąsias, kur, deja, bet gavo vieną iš pavojingiausių varžovų. Ispanija laimėjo visas trejas grupės rungtynes ir buvo vienintelė rinktinė, kuri surinko visus 9 taškus.

Rungtynės prasidėjo taip, kaip ir buvo galima tikėtis – kamuolys priklausė ispanams, jie kūrė pavojingas atakas, o kartvelai laukė savo šanso. 18-ą minutę Otar Kakabadze pasiuntė kamuolį link vartų, o Robin Le Normand įsimušė į savo vartus. Būtent įvarčius į savus vartus galima vadinti EURO 2024 klasika.

Pirmo kėlinio pabaigoje ispanams pavyko rezultatą išlyginti. 39-ą minutę tikslų smūgį atliko Mančesterio „City“ žaidėjas Rodri. Visgi, įvartis susilaukė nemažai atgarsio, kadangi smūgio metu nuošalėje stovėjo Alvaro Morata. Nors puolėjas kamuolio ir nelietė, daugelio nuomone, jis vartininkui užstojo matomumą ir tai neturėjo būti pasyvi nuošalė.

Jeigu pirmajame kėlinyje ispanai tik kontroliavo kamuolį ir kūrėsi progas, tai antrajame prasidėjo visiškas dominavimas. 51-ą minutę ispanus į priekį išvedė Fabian Ruiz, 75-ą min. pasižymėjo Nico Williams, o 83-ą minutę paskutinį įvartį pelnė Dani Olmo. Iš viso Ispanijos rinktinė atliko net 36 smūgius, iš kurių 13 į vartų plotą. Taip pat kėlė 13 kampinių.

Negalima sakyti, kad šis sutriuškinimas buvo netikėtas – rinktinės tarpusavyje susitiko 2023 m. atrankoje į Europos čempionatą. Tuomet ispanai išvykoje laimėjo net 7:1, o namuose 3:1.

Šios rungtynės suteikė gerą progą pasipelnyti, kadangi žaidėjai, kurie rinkosi ispanus, galėjo rasti nemažai vertingų statymų. Net prieš rungtynes duotas -2,0 azijietiškas pranašumas su koef. apie 2,10 buvo sėkmingas. Po Sakartvelo įvarčio, statymų gyvai kategorijoje buvo galima matyti už ispanų pergalę per pagrindinį laiką duodamą 1,90 koeficientą. Žvelgiant iš lažybų pusės, šios rungtynės tarp visų aštuntfinalio mačų potencialiai buvo pačios pelningiausios.

Prancūzija – Belgija 1:0

Tiek Prancūzija, tiek Belgija savo grupėse buvo laikomi favoritais, tačiau nei vieniems nepavyko užimti pirmos vietos. Prancūzija, panašiai kaip ir Anglija, buvo kritikuojama dėl savo žaidimo. Grupėje su viena pergale ir dvejomis lygiosiomis užėmė antrą vietą. Tačiau neįtikėtina atrodo tai, jog per trejas rungtynes iš žaidimo nebuvo įmušę nei vieno įvarčio. Austrai įsimušė į savus vartus, o rungtynėse prieš Lenkiją Kylian Mbappe pasižymėjo nuo 11 m atžymos.

Serija be įvarčių tęsiasi ir toliau. Aštuntfinalyje 85-ą minutę Randal Kolo Muani pasiuntė kamuolį link vartų, o į savus vartus įsimušė 37-erių veteranas Jan Vertonghen, kuriam tuo pačiu tai buvo paskutinės rungtynės už rinktinę. Prancūzai per ketverias rungtynes lieka be įvarčio iš žaidimo ir žengia į ketvirtfinalį, tuo tarpu belgams turnyras baigtas.

Šiame aštuntfinalyje visiškai nematėme Belgijos rinktinės. Buvo nuspręsta susispausti gynyboje ir ieškoti progų greitajame puolime. Nors prancūzai užleisdavo kamuolio kontrolę, susikurti daug progų nepavyko. Iš viso belgai atliko 6 smūgius, du iš jų į vartų plotą. Tuo tarpu Prancūzija atliko net 20 smūgių, tiesa tik du į vartų plotą.

Portugalija – Slovėnija (1:0 po 11 m baudinių serijos)

Portugalai prieš slovėnus buvo laikomi ryškiais favoritais, tačiau per pagrindinį laiką įrodyti nepavyko. Statistiškai portugalai dominavo, tačiau Slovėnija irgi turėjo savų šansų. Kaip ir buvo galima tikėtis prieš rungtynes – Slovėnija dėjo visas pastangas, kad apsigintų, o pasitaikius progai, bėgtų į greitą puolimą.

Iš viso Portugalija atliko 20 smūgių, 5 į vartų plotą, kėlė 11 kampinių, o kamuolį kontroliavo 68% viso laiko. Pagrindinis laikas baigėsi lygiosiomis, o pirmo pratęsimo pabaigoje portugalai turėjo puikų šansą išsiveržti į priekį. Cristiano Ronaldo stojo mušti 11 m baudinio, tačiau 31-erių Madrido „Atletico“ vartininkas Jan Oblak ne tik atspėjo pusę, bet ir atlaikė portugalo smūgį.

Antro pratęsimo pabaigoje po ypač nesėkmingo Pepe epizodo, vienas prieš portugalų vartininką išbėgo Benjamin Šeško. 21-erių Slovėnijos talentui pasižymėti nepavyko – Diogo Costa atlaikė jo atliktą smūgį ir viskas persikėlė į 11 m baudinių seriją.

Slovėnijos rinktinė puikiai atsilaikę visas 120 min. per 11 m baudinių seriją palūžo. Žinoma, negalima nuvertinti ir Diogo Costa. Portugalų vartininkas atspėjo visų trijų smūgių puses ir juos atlaikė, tuo tarpu portugalai įmušė visus tris baudinius ir seriją laimėjo 3:0. Pirmojo Portugalijos baudinio stojo mušti C. Ronaldo – J. Oblak ir vėl atspėjo pusę, tačiau šį kartą portugalas buvo taiklesnis ir smūgio atremti nepavyko.

Lošėjams, kurie visų rungtynių metu rinkosi portugalų pergalę, vakaras buvo nuostolingas. Nepavykus laimėti per pagrindinį laiką, portugalai to nepadarė ir per pratęsimą, prieš kurį buvo duodamas 1,93 koeficientas. Pramuštas C. Ronalo 11 m baudinys žaidėjams galėjo kainuoti nemažai pinigų. Tačiau, tai dar vienas įrodymas, kad EURO 2024 lažybose niekas nėra garantuojama – prasidėjus atkrintamosioms tokių staigmenų galime sulaukti vis daugiau ir daugiau.

Rumunija – Nyderlandai 0:3

Liepos 2 d. buvo žaidžiami paskutiniai EURO 2024 aštuntfinalių mačai. Dieną pradėjo Rumunijos ir Nyderlandų susitikimas, kurį užtikrintai laimėjo favoritais laikyti olandai. Jau 20-ą minutę į priekį po nuostabaus smūgio išvedė „FC Liverpool“ rungtyniaujantis Cody Gakpo. Kai atrodė, kad olandai visiškai perėmė rungtynių kontrolę, įmušti antrojo įvarčio niekaip nepavykdavo.

Iš viso Nyderlandų rinktinė atliko net 24 smūgius, iš kurių 6 į vartų plotą. Pirmajame kėlinyje kėlė net 10 kampinių, tačiau naudos iš to daug nebuvo. Visgi, pergalę 83-ą minutę įtvirtino Donyell Malen. Dar kartą puikiai sužaidęs C. Gakpo, komandos draugui kamuolį padėjo tiesiog „ant lėkštutės“ – beliko įmušti į tuščius vartus. Kai jau atrodė, kad rungtynės taip ir baigsis, rumunai dar bandė gelbėtis. Visą dėmesį sutelkę į puolimą, nebeturėjo su kuo gintis – 90+3 min. greitajame puolime D. Malen įmušė dar vieną įvartį ir uždarė rungtynes.

Austrija – Turkija 1:2

Galima sakyti, kad paskutiniajame aštuntfinalio mače išvydome didžiausią staigmeną. Taip, Anglija – Slovakija bei Portugalija – Slovėnija pratęsimai irgi nebuvo tikėti, tačiau favoritams išsigelbėti pavyko.

Austrija grupėje žaidė su Prancūzija, Nyderlandais ir Lenkija bei sugebėjo užimti pirmą vietą. Solidų žaidimą demonstravusi rinktinė turėjo nemažai ambicijų ir atkrintamosiose. Vis tik, čempionatas užsibaigė ten pat kaip ir EURO 2020. Tuomet po pratęsimo 1:2 buvo nusileista čempionams italams, šį kartą prieš kur kas silpnesnę Turkijos rinktinę.

Rungtynės prasidėjo visiškai ne pagal austrų scenarijų – jau pirmą minutę po kampinio pasižymėjo 26-erių Merih Demiral. Nieko kito nebeliko, kaip tik bandyti kuo greičiau rezultatą išlyginti. Pirmajame kėlinyje austrai atliko 6 smūgius, tačiau nei vienas iš jų nebuvo į vartų plotą.

Antrajame kėlinyje vaizdas nesikeitė – austrai ieškojo išlyginamojo įvarčio, o turkai žaisdami kuo atsargiau laukė savųjų progų. 59-ą minutę po dar vieno kampinio ir vėl pasižymėjo M. Demiral. Iššokęs aukščiau už visus, atliko puikų smūgį galva. Kai jau atrodė, kad rungtynės pasibaigs anksčiau laiko, 66-ą minutę rezultatą sušvelnino Michael Gregoritsch ir intriga vėl sugrįžo.

Artėjant rungtynių laikui į pabaigą, abi rinktinės turėjo progų pasižymėti. Austrai galėjo rezultatą išlyginti, o turkai galėjo rungtynes visiškai uždaryti. Viskas nuėjo iki to, kad 90+4 min. austrai susikūrė auksinę progą, tačiau Turkijos rinktinės vartininkas Mert Gunok sugniuždė visas Austrijos viltis – smūgį atlaikė, o turkai iškovoję pergalę 2:1 žengė į ketvirtfinalį, kur laukia susitikimas su Nyderlandų rinktine.

Už Turkijos rinktinės pergalę buvo duodamas apie 4,00 – 4,50 koeficientas. Be Šveicarijos, tai buvo vieninteliai ryškūs autsaideriai, kuriems pavyko laimėti per pagrindinį laiką. Vertinant visus aštuntfinalio mačus, statymai ne už favoritus galėjo atnešti ne ką mažiau pelno, nei lažybos už favoritus. Turkija laimėjo, Slovėnija nepralaimėjo, Slovakija nepralaimėjo, Šveicarija laimėjo. Tai keturi mačai, kuriuose koeficientai siekė 1,90 – 2,00+.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-07-04