Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

„EURO 2024“ aštuntfinaliai – poros, rungtynių laikai, favoritai, koeficientai bei pakilusios akcijos

Anglijos rinktinės saugas Jude'as Bellinghamas „EURO 2024“ turnyre

Birželio 26-ąją dieną buvo sužaistos paskutinės grupių etapo rungtynės, o jau šį savaitgalį startuos „EURO 2024“ aštuntfinaliai. Grupių etapas truko trylika dienų, o per šį laikotarpį buvo sužaistos net 36 rungtynės. Pirmieji „EURO 2024“ aštuntfinalio susitikimai startuos jau šį šeštadienį – birželio 29-ąją dieną. Nėra jokių abejonių, kad šešiolika stipriausių Europos ekipų bandys nužygiuoti kiek įmanoma toliau, tačiau taurė yra tik viena. Komandoms belieka iškovoti keturias pergales ir Europos futbolo karaliaus titulas bus jų rankose.

Daugiausia kartų šio turnyro taurę kėlė Vokietijos ir Ispanijos rinktinės – abi iškovojo po tris titulus. Vokietija triumfavo 1972-ųjų, 1980-ųjų bei 1996-ųjų metų turnyruose. Visgi, verta atsižvelgti, kad pirmieji du vokiečių titulai buvo iškovoti po Vakarų Vokietijos vėliava. Paskutinioji čempionų taurė buvo istoriškai pati reikšmingiausia, nes ji buvo laimėta jau suvienytos Vokietijos. Ispanai šiame turnyre triumfavo 1964-siais, 2008-siais bei 2012-siais metais. Primename, kad šiame Europos futbolo čempionate liko penkiolika aukščiausios prabos mūšių.

Aštuntfinalių poros bei dvikovų laikai

Po grupių etapo paaiškėjo visos šešiolika komandų, kurios vis dar puoselėja viltis pratęsti savo žygį bei neapsiriboti tik „EURO 2024“ aštuntfinalio etapu. Pirmieji į atlapus kibs Šveicarijos ir Italijos futbolo meistrai, o iš jų estafetę perims Vokietijos bei Danijos nacionalinės rinktinės. Apačioje pateikiame visas aštuntfinalio poras, tikslų rungtynių laiką bei užimtą poziciją savojoje grupėje.

  • Birželio 29-oji diena – šeštadienis – 19:00 val. – Šveicarija (A2) – Italija (B2)
  • Birželio 29-oji diena – šeštadienis – 22:00 val. – Vokietija (A1) – Danija (C2)
  • Birželio 30-oji diena – sekmadienis – 19:00 val. – Anglija (C1) – Slovakija (E3)
  • Birželio 30-oji diena – sekmadienis – 22:00 val. – Ispanija (B1) – Sakartvelas (F3)
  • Liepos 1-oji diena – pirmadienis – 19:00 val. – Prancūzija (D2) – Belgija (E2)
  • Liepos 1-oji diena – pirmadienis – 22:00 val. – Portugalija (F1) – Slovėnija (C3)
  • Liepos 2-oji diena – antradienis – 19:00 val. – Rumunija (E1) – Nyderlandai (D3)
  • Liepos 2-oji diena – antradienis – 22:00 val. – Austrija (D1) – Turkija (F2)

Aštuntfinalių apžvalga bei favoritai

„EURO 2024“ aštuntfinaliai prasidės jau už poros dienų, o jų metu išvysime net aštuonis susitikimus. Taigi panagrinėkime komandų situaciją, porų lyderius, jų koeficientus bei favorito statuso pokyčius.

Šveicarija (A2) – Italija (B2)

Šią porą sudaro komandos, kurios užėmė antrąsias vietas savosiose grupėse. Šveicarija žaidė A grupėje kartu su Vokietija, Vengrija ir Škotija bei su penkiais taškai pateko į kitą etapą. Antra pagal eiliškumą grupė buvo viena iš sunkiausių, o kovoje dėl antrosios pozicijos italams teko itin paprakaituoti. Italijai pavyko užimti antrąją poziciją, sukaupti keturis taškus bei išprašyti namo tiek šoką patyrusius kroatus, tiek puikiai šiame čempionate atrodžiusius Albanijos futbolininkus. Grupės nugalėtojais tapo ispanai, kurie laimėjo tris rungtynes iš trijų.

Pirmojo aštuntfinalio favoritai yra italai, o jų koeficientas siekia 2.40. Šveicarijos koeficientas už pergalę prieš Italiją yra 3.33, tačiau reikia suprasti, kad šios rungtynės taip pat gali baigtis ir lygiosiomis. Koeficientas už lygiąsias siekia 3.00, o atsižvelgus į abiejų komandų pajėgumą – lygiosios yra bene logiškiausia opcija.

Vokietija (A1) – Danija (C2)

Šio turnyro šeimininkai bei A grupės lyderiai vokiečiai surems ginklus su Danija. Vokietija kovojo pirmoje čempionato grupėje, o jos varžovais buvo Škotija, Vengrija bei Šveicarija. Alemanai surinko septynis taškus ir garantavo sau pirmąją vietą. Visgi situacija būtų pakrypusi kita linkme, jei šveicarai paskutiniame grupių etapo mūšyje būtų įveikę jau minėtuosius vokiečius. 92-ąją minutę Niclasas Fullkrugas įmušė išlyginamąjį įvartį (1:1) ir išgelbėjo vokiečius nuo pirmojo pralaimėjimo šiame čempionate.

Danai varžėsi C grupėje, o jų varžovais buvo anglai, slovėnai ir serbai. Įdomu tai, kad aštuntfinalyje dalyvausiančios Danijos ir Slovėnijos ekipos visus tris kartus sužaidė lygiosiomis. Danija surinko tris taškus, užėmė antrąją vietą ir kartu su Anglija bei Slovėnija užsitikrino vietą „EURO 2024“ aštuntfinalyje. Koeficientas už jų pergalę prieš vokiečius siekia 6.00 ir nors jie yra laikomi šios poros autsaideriais – kokybišką futbolą demonstruojančios Danijos ekipos anksčiau laiko nurašyti nereikėtų. Vokiečių koeficientas šiuo metu yra 1.61, o lygiųjų 3.80.

Anglija (C1) – Slovakija (E3)

Pagrindiniai šio čempionato favoritai anglai varžėsi toje pačioje C grupėje ir su penkiais taškais užėmė pirmąją vietą. Vertinti Anglijos rinktinės žaidimą yra ganėtinai sudėtinga, nes jie nepademonstravo praktiškai nieko. Jiems nesisekė pralaužti varžovų gynybos gniaužtų ir išvengti įtemptų rungtynių pabaigų. Didžiausias šios komandos privalumas yra kieta gynyba, o savo grupės konkurentams anglai leido atlikti vos devynis smūgius į vartų plotą.

Favorito statusas gal ir nebuvo pateisintas, tačiau šansus sustiprina palankus komandų išsidėstymas atkrintamosiose. Jų žygis finalo link atrodo išties paprastas, nes susitikti su Prancūzija (#2), Belgija (#3), Portugalija (#6), Ispanija (#8) bei Vokietija (#16) nėra net menkiausios galimybės. Vienintelės dvi komandos iš TOP dešimtuko, kurios gali kiek labiau pasiplėšyti yra Nyderlandai (#7) ir Italija (#10). Jei Anglija tikisi laimėti šių metų Europos futbolo čempionatą – ketvirtfinalyje jiems teks įveikti italus, o pusfinalyje olandus.

Jų varžovas šiųmečiame „EURO 2024“ aštuntfinalyje bus Slovakija, kuri tikrai duos rimtą kovą iki paskutinių dvikovos sekundžių. Slovakija galynėjosi E grupėje ir su keturiais taškais užėmė trečiąją vietą. Stebina tai, kad visos E grupės komandos surinko po keturis taškus ir net trys iš jų pagriebė bilietą į kitą turnyro stadiją.

Vienintele šio kvarteto auka tapo Ukraina, kuriai identiško taškų kraičio nepakako ir jų turnyras baigėsi anksčiau laiko. Šios poros favoritė yra Anglija, o jų koeficientas siekia 1.41. Tikėtis, kad favoritai sužais dar vienas prastas rungtynes yra naivu ir nors slovakai pabandys padaryti viską – jų pergalė yra mažai tikėtina – 9.00. Verta priminti, kad lygiosios taip pat yra viena iš opcijų, o lygiųjų koeficientas yra 4.33.

Ispanija (B1) – Sakartvelas (F3)

Ispanija žaidžia bene gražiausią futbolą šių metų čempionate, tačiau užmigti ant laurų tikrai nevertėtų. B grupėje jie surinko devynis taškus, iškovojo tris pergales iš trijų ir nepaliko vilčių kitoms šios grupės ekipoms. „La Roja“ išgyvena tam tikrą kartų kaitą ir atsišviežinę bei įpūtę daugiau talento rodo puikius rezultatus. Ispanija laimėjo praėjusių metų UEFA Tautų lygos turnyrą, o lemiamose rungtynėse buvo įveikta šiųmetė grupės varžovė Kroatija. Įdomu tai, kad čempioną nulėmė baudinių serija, kurioje 5-4 triumfavo būtent raudonieji.

Jų varžovais „EURO 2024” aštuntfinalyje bus Sakartvelo futbolininkai, kurie pralindo pro rakto skylutę ir po įspūdingos pergalės prieš Portugaliją (2:0) užsitikrino teisę sužaisti dar bent vienerias čempionato rungtynes. Jie varžėsi paskutinėje šio turnyro grupėje (F) ir su keturiais taškais užėmė trečiąją vietą. Aiškūs šios poros favoritai yra Ispanijos atstovai.

  • Ispanijos pergalė – 1.22
  • Lygiosios – 6.00
  • Sakartvelo pergalė – 15.00

Prancūzija (D2) – Belgija (E2)

Dvikovą tarp Prancūzijos ir Belgijos galima pavadinti prancūziškuoju šio čempionato derbiu. Kadangi Belgijoje yra trys oficialios kalbos – prancūzų, vokiečių ir olandų, tai šios dvikovos metu nė vienai iš ekipų nepavyks nuslėpti apie ką yra kalbama aikštelėje. Abi šios komandos turėjo pakankamai daug problemų ir pasisekė, kad likimas jiems padovanojo galimybę pratęsti savo kelionę.

Prancūzija surinko penkis taškus ir D grupėje užėmė tik antrąją vietą. Situacija galėjo būti dar keblesnė, bet pasisekė, kad antrajame grupės mūšyje olandų pelnytas įvartis buvo atšauktas. Paskutiniame grupės susitikime dar kartą buvo prarasti svarbūs taškai, o puikiai žaidę Lenkijos futbolininkai išsikovojo pirmuosius ir paskutiniuosius šio čempionato taškus.

E grupėje vyko dar keistesni dalykai, nes po pirmųjų rungtynių fiasko prieš slovakus atrodė, kad belgų kelias tolyn yra sunkiai įžvelgiamas. Pergalė prieš rumunus (2:0) leido įkvėpti gryno oro ir paskutinėse varžybose išmesti Ukrainos futbolininkus. Belgija išsikovojo keturis taškus, užkopė į antrąją vietą šioje grupėje ir tiesioginiu keliu prasibrovė į sekantį „EURO 2024“ turnyro etapą.

Deja, antroji vieta tarp šio kvarteto narių tikrai nėra pozityvus elementas, nes dabar jų lauks vieni iš turnyro favoritų. Jei belgai būtų užėmę pirmąją vietą – jų varžovas aštuntfinalyje būtų ne Prancūzija, o Nyderlandai. Susitikimo favoritė yra Prancūzija, tačiau neprognozuojami belgai gali atrasti savų argumentų.

  • Prancūzijos pergalė – 1.92
  • Lygiosios – 3.25
  • Belgijos pergalė – 4.50

Portugalija (F1) – Slovėnija (C3)

Iki trečiųjų grupės rungtynių dauguma buvo susidariusi nuomonę, kad portugalai ne tik žygiuos toli, tačiau ir nepatirs nė vieno pralaimėjimo. Birželio 26-ąją Khvicha Kvaratskhelia turėjo kitokių planų ir Sakartvelo pergalė prieš Portugaliją ne tik atvėrė jiems duris į kitą etapą, tačiau ir sumenkino portugalų ekipos įvaizdį. Jei prieš rungtynes jie buvo lyginami su šiame čempionate žibančiais ispanais ir vokiečiais – po pralaimėjimo statutas šiek tiek pasikeitė ir prasidėjo pasiteisinimų paieškos.

Didžioji dalis ekspertų šio pralaimėjimo nesureikšmina, nes neva portugalai jau turėjo bilietą į kitą etapą. Visgi, verta pabrėžti, kad tiek Vokietija, tiek Ispanija taip pat žinojo, kad žemiau antrosios vietos nenukris, bet trečiajame ture pralaimėjimų prieš Šveicariją ir Albaniją išvengė. Žvelgiant iš kito rakurso, portugalų slystelėjimas problemų nesudarė, o su šešiais taškais pavyko išlaikyti pirmąją vietą F grupėje.

Jų varžovu aštuntfinalyje tapo Slovėnija, kuri visas tris grupių etapo rungtynes užbaigė lygiosiomis. Kiekviename susitikime slovėnai turėjo ką pasiūlyti ir buvo arti to, kad užimtų aukštesnę vietą C grupėje. Visgi sėkmė jiems nenusišypsojo, o pergalės ir visų trijų taškų prieš serbus išlaikyti nepavyko. 95-ąją minutę praleistas įvartis neleido iškovoti istorinės pergalės ir dar labiau pagerinti savųjų pozicijų.

Trečiajame ture jie kovėsi su anglais (0:0) ir nugvelbė itin svarbų tašką, kuris ir atvėrė duris į kitą „EURO 2024“ etapą. Trečioje čempionato grupėje jie užėmė trečiąją vietą, surinko tris taškus bei tikrai turi potencialo patampyti nervus Portugalijai. Šių rungtynių favoritu yra laikomi portugalai, o koeficientų struktūra yra tokia:

  • Portugalijos pergalė – 1.40
  • Lygiosios – 4.75
  • Slovėnijos pergalė – 8.00

Rumunija (E1) – Nyderlandai (D3)

Jei prieš čempionatą kas būtų pasakęs, kad Rumunija užims pirmąją vietą E grupėje – tuo nebūtų patikėjęs nė vienas futbolo fanas. Visgi taip ir nutiko, o didžiausią įtaką šiam proveržiui turėjo pirmosios rumunų rungtynės. Jie 3:0 sutraiškė Ukrainą ir pateikė vieną didžiausių netikėtumų per pastaruosius porą metų.

Pralaimėjimas Belgijai (0:2) pagalių į ratus neprikaišiojo, o paskutiniame ture buvo aišku, kad rumunams pakanka lygiųjų ir sekantis „EURO 2024“ etapas jiems bus automatiškai atvertas. Rungtynės prieš Slovakiją taip ir baigėsi (1:1) ir net trys šios grupės komandos atrado galimybę žengti tolyn – Rumunija, Belgija ir Slovakija. Visos jos surinko po keturis taškus ir už borto paliko tik Ukrainą, kuri tapo bene didžiausiu šio turnyro nusivylimu.

Kiekviena komanda, kuri užima pirmąją vietą grupėje tikisi, kad jų kelias finalo link bus kiek lengvesnis. Deja, ne šį kartą, nes jau aštuntfinalyje rumunų lauks Nyderlandų rinktinė. Jie taip pat surinko keturis taškus, tačiau privalėjo tenkintis tik trečiąja vieta D grupėje. Oranžiniai strigo jau nuo pat pirmųjų rungtynių, kai vos išplėšė pergalę prieš lenkus (2:1). Antrajame susitikime jie turėjo puikų šansą įveikti prancūzus ir buvo beveik pavykę, tačiau Xavi Simonso įvartis buvo neįskaitytas, o gigantų dvikova baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Paskutiniame grupių etapo mūšyje buvo patirtas pralaimėjimas austrams (2:3) ir nors trečioji pozicija D kvartete galėjo užgauti sirgalių ambicijas – viskas nėra taip blogai, kaip gali pasirodyti. Aštuntfinalio varžovas tikrai yra kibus ir galintis pakovoti, tačiau Nyderlandams pasisekė, nes tiek prancūzai, tiek austrai privalės kovoti prieš komandas, kurios tikrai gali pasiūlyti aršesnę kovą nei Rumunija.

Dvikovos favoritė yra Nyderlandų ekipa, tačiau vertėtų prisiminti 2021-siais metais vykusį Europos futbolo čempionatą, kai olandai buvo ryškūs aštuntfinalio favoritai, tačiau 0:2 pralaimėjo Čekijos futbolininkams.

  • Rumunijos pergalė – 7.00
  • Lygiosios – 4.33
  • Nyderlandų pergalė – 1.48

Austrija (D1) – Turkija (F2)

Dar viena D grupės komanda, kuriai pavyko atrasti kelią aštuntfinalio link yra Austrija. Jei Ukraina tapo didžiausiu šio turnyro nusivylimu – austrus galima įvardinti šio turnyro stebuklu. Jie pademonstravo fantastiško lygio futbolą ir su šešiais taškais užėmė aukščiausią įmanomą poziciją savo grupėje.

Austrų varžovu sekančiame etape bus Turkija, kuri paskutiniame ture žaidė su ugnimi, tačiau rungtynių pabaigoje įveikė Čekiją (2:1) ir garantavo antrąją poziciją F grupėje. Turkai surinko šešis taškus ir kartu su Portugalija bei Gruzija pateko tarp stipriausių šešiolikos šio turnyro komandų. Paskutinės poros favoritu yra išskiriami austrai, tačiau reikia atminti, kad viską lems tik vienas susitikimas.

Neįvertintas varžovas ar viena koncentracijos klaida gali brangiai kainuoti. Austrai privalės demonstruoti panašaus lygio futbolą, o turkai turės atrasti būdą, kaip pasipriešinti kokybiškiau šiame čempionate atrodantiems raudoniesiems iš Austrijos. Svarbu ir tai, kad turkams teks verstis be vieno iš savo lyderių Hakano Calhanoglu.

  • Austrijos pergalė – 1.93
  • Lygiosios – 3.40
  • Turkijos pergalė – 4.20

Turnyro favorito statusas ir jo pokyčiai

Anglija išlieka pagrindiniu šio turnyro favoritu, tačiau po grupių etapo atsirado ir dar kelios nacijos, kurios šias prognozes artimiausiu metu gali paversti tik praeitimi. Ispanija išgyveno didžiausią šuolį ir tapo viena iš pagrindinių favoričių laimėti šių metų turnyrą. Itin stipriai pozicijas sustiprino ir šio turnyro šeimininkai vokiečiai, o prieš „EURO 2024“ čempionatą antrąjį reitingą turėję prancūzai nukrito jau net į ketvirtąją poziciją. Apačioje pateikiame lentelę, kurioje galima palyginti komandų favorito etiketės šuolį.

Valstybė

Šansai prieš turnyrą

Šansai šiuo metu

Skirtumas

Anglija

19.9%

20.0%

+0,1%

Ispanija

9.6%

17.2%

+7,6%

Vokietija

12.4%

15.8%

+3,4%

Prancūzija

19.1%

13.4%

-5,7%

Portugalija

9.2%

8.3%

-0,9%

Nyderlandai

5.1%

6.7%

+1,6%

Italija

5.0%

4.9%

-0,1%

Austrija

1.3%

3.9%

+2,6%

Belgija

4.7%

2.3%

-2,4%

Šveicarija

1.2%

2.2%

+1.0%

Danija

1.4%

2.0%

+0,6%

Turkija

1.6%

1.8%

+0,2%

Rumunija

0.5%

1.4%

+0,9%

Slovakija

0.3%

0.9%

+0,6%

Slovėnija

0.3%

0.4%

+0,1%

Gruzija

0.1%

0.3%

+0,2%

 

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-28

Geriausios lažybų bendrovės