Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Copa America 2024 finalo apžvalga – Argentina apgynė čempionų vardą

Argentina Copa America 2024 čempionai

Kol pastarąjį mėnesį visų dėmesys buvo nukreiptas į Europos futbolo čempionatą, beveik tuo pačiu metu vyko ir Copa America 2024 turnyras. Deja, bet dėl nepalankios laiko juostos, visos svarbiausios čempionato rungtynės vyko 03:00 val. Lietuvos laiku. Didžiausi futbolo fanai per aštuonias valandas galėjo pasižiūrėti dviejų pagrindinių vasaros turnyrų finalus. Liepos 14 d. 22:00 val. prasidėjo Ispanija – Anglija, o po finalo praėjus kelioms valandoms, jau 03:00 val. Lietuvos laiku susitiko Argentina – Kolumbija. Ši Copa America 2024 finalo apžvalga leis susipažinti, kas vyko kito žemyno lemiamame susitikime ir tuo pačiu apžvelgsime pagrindinius turnyro statymus.

Pasibaigus čempionatui, buvo išdalinti ir individualūs apdovanojimai:

• Geriausias turnyro žaidėjas: James Rodriguez
  • Geriausias jauniausias turnyro žaidėjas: Enzo Fernandez
  • Geriausias vartininkas: Emiliano Martinez
  • Rezultatyviausias žaidėjas: Lautaro Martinez (5 įvarčiai)

Argentina – Kolumbija 0:0 (1:0 po pratęsimo)

Argentina į finalą žengė kaip gana ryški favoritė. Per visą turnyrą nepatyrusi nei vieno pralaimėjimo ir per penkerias rungtynes praleidusi vos vieną įvartį, turėjo pilną teisę pasitikėti savo jėgomis. Iš karto galima pripažinti, kad kelias iki finalo tikrai nebuvo sudėtingas, žaisti teko du kartus prieš Kanadą, Peru, Čilę ir Ekvadorą. Tikrai ne tie varžovai, kurie pasaulio čempionams galėtų mesti rimtą pasipriešinimą.

Vis tik, nors rimtų varžovų ir nebuvo, pats žaidimas buvo užtikrintas. Argentina tikrai nebuvo įvarčių mašina, tačiau užtikrinta gynyba ir kokybiškas žaidimas su kamuoliu, leido pasitikėti šia rinktine. Finale laukė susidūrimas su turnyro išsišokėle – Kolumbija. Ši rinktinė lemiamą mačą pasitiko su 28 nepralaimėtų rungtynių serija, kuri prasidėjo 2022 m. po pralaimėjo prieš Argentiną. Jau pasibaigus finalui, galima sakyti, kad serija iš dalies prasitęsė – per pagrindinį laiką Kolumbija nepralaimėjo, tačiau galiausiai titulas atiteko varžovams.

Žvelgiant į pačias rungtynes, pirmas kėlinys nebuvo toks, kokio tikėtasi. Nesijautė, kad argentiniečiai yra favoritai – Kolumbija kamuolį kontroliavo 52% laiko, atliko 7 smūgius, iš kurių net 6 į vartų plotą. Kelios atakos buvo ypač pavojingos, o vieno smūgio metu kamuolys atsimušė į štangą. Vis tik, nei vienai iš rinktinių pasižymėti nepavyko ir pirmasis kėlinys, lygiai taip pat kaip ir EURO 2024 finale, baigėsi 0:0.

Copa America

Argentinos rinktinė nebėra vieno žaidėjo komanda. Nors 37-erių Lionel Messi yra svarbi komandos dalis, žaisti čia yra kam ir be jo. Vis tik, prarasti tokį žaidėją anksčiau laiko yra skaudus dūris. 66-ą minutę, rezultatui vis dar esant 0:0, traumą patyrė L. Messi, kuris buvo priverstas palikti aikštę. Atsisėdęs ant suolo, žaidėjas į situaciją sureagavo itin jautriai – neslėpė nusivylimo, skausmo ir ašarų.

Bendrai antrajame kėlinyje ir vėl ilgiau kamuolį kontroliavo Kolumbijos rinktinė – 54%. Jai pavyko atlikti 7 smūgius, tik jau 2 iš jų skriejo į vartų plotą. Kelios atakos, kaip ir pirmajame kėlinyje, buvo gana pavojingos, tačiau šį kartą savų progų turėjo ir argentiniečiai. Pasižymėti nei vienai rinktinei nepavyko ir buvo žaidžiamas pratęsimas.

Pirmiausia, galima priminti tai, jog Copa America finalas yra vienintelės rungtynės, kuriose šiame čempionate yra žaidžiamas pratęsimas – visose kitose iš karto mušami 11 m baudiniai. Ši taisyklė finale pasiteisino argentiniečiams – jau pirmajame pratęsimo kėlinyje turėję puikią progą pasižymėti, tai padarė antrajame kėlinyje, kai po nuostabaus Giovani Lo Celso perdavimo pergalingą įvartį įmušė Lautaro Martinez.

Apie Argentinos puolėją L. Martinez reikėtų pakalbėti atskirai. Turnyre jis įmušė net penkis įvarčius – puse visos komandos. Tačiau, trys iš penkių įvarčiai įmušti pasirodžius po keitimo rungtynių pabaigose. 88-ą minutę prieš Kanadą (laimėjo 2:0), pergalingas įvartis taip pat 88-ą minutę prieš Čilę (laimėjo 1:0), o svarbiausia, kad pasižymėta finale – 112-ą minutę, nors rungtynėse pasirodė tik prasidėjus pirmajam pratęsimui – 96-ą minutę.

Copa America finalo statymų apžvalga

Nors finalą laimėjo favorite laikyta Argentina, pasipelnyti taip lengvai, kaip EURO 2024 finale, nepavyko. Prieš prasidedant finalo rungtynėms, kad argentiniečiai taps čempionais, lažybų bendrovės siūlė 1,50 koeficientą. Nėra labai didelis, o ir buvo galima įžvelgti rizikos – Kolumbija išties rodė gerą žaidimą. Kitas variantas – Argentinos pergalė per pagrindinį laiką. Už šį statymą jau buvo duodamas apie 2,05 – 2,20 koeficientas. Galima neabejoti, kad šis pasirinkimas sekmadienio nakties lažybose buvo gana populiarus.

Laimėti Argentina nepavyko, o Kolumbija pratęsė nepralaimėtų rungtynių per pagrindinį laiką seriją – iš viso nepralaimėjo 29 kartus iš eilės. Kad jiems pavyks pratęsti seriją ir finale, koeficientas siekė +1,83. Jeigu statymas, kad laimės titulą, buvo gana rizikingas, tai su nepralaimėjimu per pagrindinį laiką tikrai buvo galima pabandyti.

Atkreipti dėmesį reikia ir į įvarčius. Kad finalas bus nerezultatyvus – tikrai buvo galima tikėtis. Argentina daug nemuša, bet ir pati neprasileidžia. Kolumbija turi potencialo puolime, tačiau susitikus su stipriu varžovu, pasižymėti nebebūdavo taip paprasta. Kad Argentina neprasileis įvarčio, buvo duodamas 2,05 koeficientas – pasirinkimas tikrai vertas rizikos.

Visgi, kad finale nebus įmuštas nei vienas įvartis, tikriausiai, kad mažai kas tikėjosi. Per visą turnyrą tai buvo šeštos rungtynės, kurios baigėsi 0:0. Lažybų bendrovės už tai, kad nebus įvarčio, davė net 6,00 – 7,00 koeficientą. Ir jeigu EURO 2024 finale įvarčiai pasipylė antrajame kėlinyje, tai čia jo taip sulaukti ir nepavyko. Lošėjams, kurie tikėjosi nerezultatyvių rungtynių, toks rezultatas yra idealus – buvo galima papildomai laimėti ir atliekant statymus gyvai. Tačiau tiems, kurie ėjo su Argentina ir tikėjosi bent vieno įvarčio, finalas tikrai nebuvo pats pelningiausias.

Ilgalaikiai Copa America 2024 statymai

Lošėjams, kurie turi pakankamą banką, prieš Copa America 2024 turnyrą buvo puiki proga atlikti daug vertės turintį ilgalaikį statymą. Kad Argentina taps čempione buvo duodamas 2,75 koeficientas. Kad pateks į finalą – apie 1,75 – 1,80. Matant, kad pagrindinė varžovė Brazilija nėra geriausios formos (į turnyrą atvyko per aštuonerias rungtynes laimėję du kartus), statymas už argentiniečius turėjo tikrai daug vertės.4

Kolumbija – maloni turnyro staigmena. Kad ši rinktinė taps Copa America čempione, buvo duodamas 12,00 koeficientas – lygiai toks pats, kaip ir Meksikos rinktinei, kuri patyrė fiasko ir neišėjo iš grupės. Nuspėti, kad šiai rinktinei pavyks nueiti taip toli, lengva tikrai nebuvo, kadangi jos ir kelias buvo kur kas sudėtingesnis. Kolumbija turėjo žaisti tiek prieš Braziliją, tiek prieš Urugvajų. Kolumbiečiais tikėti buvo galima pradėti jau turnyrui prasidėjus – žaidimas buvo labai solidus, o kuriama istorija buvo panaši į Ispanijos rinktinės Europos čempionate.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-07-26