Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

2024 m. Baltijos taurės finalo rezultatas – Estija čempionai

estijos rinktines futbolininkai pozuoja po pergales

2024 m. birželio 11 d. antradienį vykusiame Baltijos taurės finale tarp Lietuvos ir Estijos, po keturių metų pertraukos čempionų vardus susigrąžino estai. Rungtynės vyko Kaune esančiame Dariaus ir Girėno stadione, kur lietuviai turėjo puikią progą po 14-os metų pertraukos vėl kelti Baltijos taurę į viršų.

Tiek pagal komandų sportinę formą, tiek pagal lažybų bendroves, lietuviai prieš finalą buvo laikomi favoritais. Baltijos taurės pusfinaliuose susitiko Latvija – Lietuva ir Estija – Farerų Salos. Lietuviai iškovojo pergalę 2:0, o estai varžovus sutriuškino 4:1. Lietuvių pergalė prieš latvius leido užsitikrinti bent jau antrą vietą, ko nėra buvę pavykę pasiekti nuo 2016 metų.

Rungtynių eiga

Rungtynes lietuviai pradėjo tokia sudėtimi:

Edvinas Gertmonas, Pijus Širvys, Rokas Lekiatas, Kipras Kažukolovas, Artemijus Tutyškinas, Justas Lasickas, Modestas Vorobjovas, Paulius Golubickas, Artūr Dolžnikov, Matas Vareika, Armandas Kučys. Jeigu palygintume su pusfinaliu prieš latvius, tai startinėje sudėtyje buvo trys pokyčiai – Edviną Girdvainį, Fedorą Černychą ir Giedrių Matulevičių pakeitė Artūras Dolžnikovas, Matas Vareika ir Artemijus Tutyškinas.

Vyriausias Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas rungtynių metu atliko šešis keitimus – 46 min. aikštėje pasirodė Fedor Černych (pakeitė M. Vareiką), 64 min. Gytis Paulauskas (pakeitė A. Kučį), 71 min. Giedrius Matulevičius (pakeitė P. Golubicką), 81 min. Arvydas Novikovas (pakeitė A. Dolžnikov), 90 min. Linas Klimavičius (pakeitė K. Kažukolovą) ir Domantas Antanavičius (pakeitė M. Vorobjovą).

Estai rungtynes pradėjo tokia sudėtimi:

Karl Andre Vallner, Danil Kuraksin, Karol Mets, Maksim Paskotsi, Rasmus Peetson, Michael Schjonning-Larsen, Alex Tamm, Robi Saarma, Kevor Palumets, Rocco Robert Shein, Henri Anier. Po keitimo pasirodė Edgar Tur, Mark Anders Lepik, Martin Vetkal, Artur Pikk, Erik Sorga.

Rungtynių pradžioje nei viena komanda labai neišsiskyrė. Tiek lietuviai, tiek estai ieškojo progų, o geriausią šansą turėjo Matas Vareika, kurio smūgis pataikė į virpstą. Antrajame kėlinyje estai perėmė iniciatyvą – jie kur kas labiau kontroliavo kamuolį, o 82-ą minutę ir įmušė pirmąjį rungtynių įvartį. Pasižymėjo 23-erių Mark Anders Lepik. Po šio įvarčio atrodė, kad estai taip ir uždarys rungtynes, tačiau vos po poros minučių, 84-ą išlyginamą įvartį įmušė 27-erių Giedrius Matulevičius. Per likusias mažiau nei 10 minučių niekam pasižymėti nebepavyko ir pagrindinis laikas baigėsi lygiosiomis.

11 m baudinių serija

Kadangi Baltijos taurėje nėra žaidžiamas pratęsimas, rungtynėms pasibaigus lygiosiomis, komandos iš karto stoja mušti 11 m baudinių. Kadangi Latvija – Estija pagrindinis laikas baigėsi 1:1, nugalėtoją teko aiškintis mušant baudinius: