Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Baltijos taurės finalas 2024: Lietuva – Estija rungtynių apžvalga ir prognozė

Baltijos taurės finalas

Birželio 8-11 dienomis vykstanti Baltijos taurė susilaukia vis daugiau dėmesio, kadangi Lietuvos futbolo rinktinei pusfinalyje pavyko įveikti latvius. Tai reiškia, kad antradienį, birželio 11 d. 19:00 val. Kaune bus žaidžiama dėl Baltijos taurės titulo, kurį paskutinį kartą lietuviai buvo iškovoję 2010 metais. Latvius lietuviams pavyko įveikti po 13 metų pertraukos ir dabar su trijų pergalių serija, Lietuva turi solidžius šansus namuose iškovoti titulą.

2020 metų Baltijos taurė priklauso estams, nors žaidžiama buvo 2021 metais, kadangi viskas nusikėlė dėl pandemijos. Prieš tai Estija turnyrą buvo laimėjusi tik 1938 metais. Antrą vietą buvo pavykę užimti 2018 metais, o prieš tai tik 1996 m. paskutiniu metu rezultatai gerėja, tačiau sugrįžimas į finalą ir bent jau sidabro užsitikrinimas yra tikrai nemažas laimėjimas.

Tai buvo ketvirtas kartas, kai Baltijos taurėje varžėsi keturios rinktinės. Šį kartą svečiavosi Farerų Salos. Jie pusfinalyje 1:4 pralaimėjo Estijai, o dėl trečios vietos žais prieš Latviją.

Lietuvos ir Estijos pasirodymai pusfinaliuose

Lietuvos rinktinė prieš rungtynes su latviais buvo ilgą laiką laikomi nedideliais favoritais, tačiau prieš rungtynes pasikeitė koeficientai ir iš 2,20 už Lietuvos pergalę, pakilo iki 2,70. Favoritais tapo latviai, tačiau aikštėje to įrodyti nepavyko. Tiesa, pirmieji įvartį įmušė būtent Latvijos futbolininkai, tačiau po peržiūros įvartis buvo atšauktas, nes pasižymėta buvo po nuošalės. Pirmo kėlinio pabaigoje lietuviai kiek atsigavo, tačiau į ilgąją pertrauką komandos išėjo rezultatui esant 0:0.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo Lietuvos rinktinė – 49-ą minutę po Armando Kučio smūgio galva buvo išsiveržta į priekį. 71-ą minutę pasižymėjo Artūras Dolžnikovas bei padidino Lietuvos turėtą pranašumą. Rungtynes lietuviai Liepojoje laimėjo 2:0 ir apkartino Latvijos rinktinės trenerio Paolo Nicolato debiutą prieš savus sirgalius.

Jeigu latvių pirmas įmuštas įvartis nebuvo užskaitytas, tai estams kurį laiką teko atsilikinėti. Būtent Farerų Salų rinktinė pasižymėjo pirmoji – 24-ą minutę įmušė Petur Knudsen. Prieš pat pirmo kėlinio pabaigą, 43-ą minutę rezultatą išlygino Alex Tamm. Po pertraukos estai buvo kur kas aktyvesni ir 50-ą minutę į priekį išvedė Henri Anier. Trečias įvartis krito 82-ą minutę, pasižymėjo Edgar Tur, o rungtynes 89-ą minutę visiškai uždarė 21-erių Danil Kuraksin. Estija į finalą žengė iškovodama pergalę 4:1.

Lietuva – Estija rungtynių apžvalga

Paskutinį kartą Lietuva – Estija rungtynės vyko 2022 m. lapkričio 19 d. ir tada estai Baltijos taurėje laimėjo 2:0. Tose rungtynėse estai dominavo nuo pat rungtynių pradžios – kamuolį kontroliavo 57%, atliko net 17 smūgių ir 5 į vartų plotą, tuo tarpu lietuviai smūgiavo penkis kartus ir vos vieną kartą į vartų plotą. 2021 metais, kai estai laimėjo Baltijos taurę, jiems lietuvius pavyko įveikti 1:0. Tuomet rungtynės buvo kur kas atkaklesnės – abi atliko net po 14 smūgių, lietuviai penkis kartus pataikė į vartų plotą, estai keturis.

2020 m. spalio mėnesį draugiškose rungtynėse lietuviai laimėjo 3:1, o 2018 m. Baltijos taurėje ir vėl estai laimėjo 2:0. Paskutinį kartą Lietuvos futbolo rinktinė estus Baltijos taurėje įveikė 2016 metais. Tuomet įvarčius pelnė Nerijus Valskis ir Fedor Černych.

Nors istorija nėra palanki Lietuvos rinktinei, šį kartą situacija kiek kitokia. Lietuviai po gana ilgo laiko turi galimybę tapti čempionais. Galima priminti, kad paskutiniai trys turnyrai buvo itin nesėkmingi – 2018, 2020 ir 2022 metais užimtos paskutinės vietos. Finalas bus žaidžiamas namuose, prie savų sirgalių, o ir pati komandos forma šiuo metu tikrai nėra bloga.

Lietuva – ar pavyks iškovoti taurę po 14 metų pertraukos?

Pagrindinė priežastis, kodėl prieš rungtynes su latviais koeficientas pakilo už Lietuvos rinktinę – pokyčiai sudėtyje. Pasireikšti buvo duota jaunesniems futbolininkams, kas vėliau paaiškėjo, kad tai puikiai pasiteisino. Įvarčius įmušė 21-erių Armandas Kučys ir 24-erių Artūras Dolžnikovas. Abu jie rungtyniauja „FK Kauno Žalgiris“ komandoje. Vyriausias rinktinės treneris Edgaras Jankauskas po rungtynių sakė, kad tai yra jų tikslas – leisti jauniems žaidėjams patikėti, kad jie viską turi, kad jie bandytų.

Puikias rungtynes prieš latvius sužaidė Paulius Golubickas, kuris prisidėjo prie abiejų pelnytų įvarčių. 24-erių saugas yra dar vienas jaunas žaidėjas, kuris tampa vis svarbesne rinktinės dalimi.

Šiuo metu Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė turi iškovojusi tris pergales iš eilės. Prieš rungtynes su latviais, buvo pasiektos dvi pergalės prieš Gibraltarą. Tokios pergalingos serijos nėra buvę jau ne vienerius metus – panaši situacija buvo 2020 metais, kai laimėjo trejas iš keturių rungtynių. Patys žaidėjai po pergalės prieš latvius sakė, kad yra smagu, bet darbas dar nebaigtas. Akivaizdu, kad mintys apie finalą prieš estus.

Estija – ar pavyks susigrąžinti 2021 metais laimėtą taurę?

Estija ilgą laiką Baltijos taurėje nepasipriešindavo nei latviams, nei lietuviams. Jie net 16 kartų užėmė trečią vietą, tačiau paskutiniai keli turnyrai buvo kiek sėkmingesni. 2018 metais užimta antra vieta, 2020 metais pavyko laimėti, o 2022 m. nors ir užėmė trečią vietą, tuomet dalyvavo keturios rinktinės ir dėl trečios vietos buvo įveikti lietuviai.

Prieš Farerų Salas iškovota solidi pergalė 4:1, tuo pačiu tai leido nutraukti tragišką pralaimėjimų seriją. Prieš tai estams buvo pavykę laimėti 2023 m. sausio 12 d. draugiškose rungtynėse prieš suomius. Per šią atkarpą patyrė 12 pralaimėjimų ir du kartus sužaidė lygiosiomis. Nors paskutiniai tarpusavio susitikimai estams buvo kur kas palankesni, Kaune galima laukti visai kitokių rungtynių – lietuviai atrodo pilnai pasiruošę revanšui.

Lietuva – Estija statymai, koeficientai ir prognozė

Kaip ir prieš latvius, taip ir prieš estus, lietuviai pasirodžius lažybų pasiūlai yra laikomi favoritais. Neryškiais, tačiau jiems už pergalę yra duodamas mažesnis koeficientas. Tikėtina, kad lažybų bendrovės koeficientus dar pakoreguos, ypač likus mažiau laiko iki rungtynių pradžios, kai bus pilnai paskelbtos komandų sudėtys.

Už Lietuvos pergalę koeficientas tikrai vertas dėmesio, tačiau galime priminti, jog Baltijos taurę galima laimėti ne tik per pagrindinį laiką. Jeigu rungtynės baigsis lygiosiomis, komandos stos mušti 11 m baudinių. Atsižvelgiant, kad tai bus finalo rungtynės, turėtų prisidėti įtampa, o tai gali lemti gana nerezultatyvias rungtynes. Jeigu istoriškai pažvelgtume į šių komandų susitikimus, per paskutines 13 rungtynių, tik vieną kartą buvo daugiau nei 2,5 įvarčių. – 2020 metais draugiškose rungtynėse, o prieš tai daugiau nei 2,5 įvarčio buvo tik 2003 metais, taip pat per draugiškas rungtynes.

Po sužaisto Baltijos taurės finalo, ilgai kitų futbolo rungtynių laukti nereikės. Jau šį penktadienį prasideda ilgai lauktas EURO 2024 čempionatas, kuriame varžysis 24 stipriausios Europos rinktinės.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-10