arrow_back_ios Atgal

Baltijos taurė 2024 – kaip komandoms sekėsi pusfinaliuose?

Baltijos taurė

Lietuva – Latvija

Pirmame jau 30 kartą organizuojamo Baltijos futbolo taurės turnyro pusfinalyje birželio 8 dieną, šeštadienį, Latvijos Liepojos mieste susitiko šeimininkų (136 vieta FIFA reitinge) ir Lietuvos (FIFA – 137) vyrų nacionalinės rinktinės. Daugybės tautiečių palaikoma ir lyg namuose pasijutę lietuviai nugalėjo rezultatu 2:0 (0:0).

Pirmajame kėlinyje kamuolio kontrolę turėjo Latvijos futbolininkai – net 62 proc. laiko valdė kamuolį, tačiau to progomis paversti nesugebėjo. Per pirmas 45 minutes atliko vos 3 smūgius, kai lietuviai – 5. Tiesa, latvis Lukas Vapne vienąkart pavojingai spyrė virš vartų, o kartą nuo įvarčio Lietuvos rinktinę teko gelbėti vartininkui Edvinui Gertmonui. Tuo metu lietuvių gretose tarpusavyje puikiai dirbo Armandas Kučys ir Paulius Golubickas, kurį galima laikyti geriausiu šių rungtynių žaidėju dėl kovingumo ir komandos draugams sukurtų progų.

Viena jų baigėsi įvarčiu. Po P. Golubicko ir A. Kučio kombinacijos kamuolys vartuose atsidūrė 49 minutę. Po saugo perdavimo iš dešiniojo krašto A. Kučys užtikrintai pasiuntė į vartus galva.

Apsukų nemažinusi Lietuvos rinktinė antrajame rungtynių kėlinyje rezultatą padvigubino. 71 minutę po reido per pusę aikštės kamuolį į vartus tolimu smūgiu pasiuntė po keitimo prieš keturias minutes aikštėje pasirodęs Artūras Dolžnikovas. Šiam įvarčiui po rungtynių pagyrų negailėjo ir komandos vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas.

„Nuostabus, fantastiškas įvartis. Mane žavi tokie individualaus meistriškumo įvarčiai. Pas mus atsiranda vis daugiau tokių žaidėjų, kurie gali, turi ir nori. Greityje susikoordinuoti yra labai sunku, turi eliminuoti priešininką ir užbaigti ataką tokiu technišku smūgiu, tad tai yra himnas meistriškumui“, – po dvikovos teigė strategas.

Treneris taip pat akcentavo sunkią rungtynių pradžią bei padėkojo aistruoliams už galingą palaikymą. Jų palaikoma rinktinė dar kelis kartus pagrasino latvių vartams, šventė užtikrintą pergalę bei žengė į turnyro finalą. Jis įvyks birželio 11 dieną, antradienį, Kauno Dariaus ir Girėno stadione. Paskutinį kartą lietuviai Baltijos taurę yra laimėję 2010 metais, kai dar trijų valstybių turnyre rezultatu 2:0 įveikė latvius, o rungtynės su estais baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Estija – Farerų salos

Kitame Baltijos taurės 2024 pusfinalyje susitiko Estijos (FIFA – 123) bei svečio teisėmis rungtyniaujančios Farerų salų (FIFA – 133) nacionalinės rinktinės.

Talino „A. Le Coq Arena“ surengtose rungtynėse pergalę rezultatu 4:1 šventė šeimininkai – Estijos vyrų nacionalinė rinktinė. Dvikova prasidėjo gana apylygiai, tačiau po tikslaus perdavimo iš aikštės krašto galva pasižymėjo svečių komandos žaidėjas Peturis Knudsenas. Po dar kelių Farerų salų rinktinės išpuolių Estijos futbolininkai atkuto ir perėmė iniciatyvą į savo rankas. Tai jau greitai davė vaisių – 43 minutę Alexas Matthias Tammas pelnė savo antrą įvartį vilkint Estijos nacionalinės rinktinės marškinėlius.

Antrajame kėlinyje prasidėjo estų dominavimas, kuris greitai davė vaisių. Jau 50 minutę pasižymėjo Henri Anieris. Nors Farerų salų futbolininkai mėgino grįžti į rungtynes, tačiau jų pastangos rezultato nedavė. Galiausiai estų futbolininkai savo persvarą užtikrino dar dviem įvarčiais – 83 minutę Edgaro Turo smūgiuotas kamuolys po rikošeto atsidūrė vartuose, o galutinai pergalę įtvirtino Danilas Kuraksinas.

Kaip jau minėta, finalo rungtynės prasidės antradienį 19 valandą Dariaus ir Girėno stadione Kaune. Bilietus pardavinėja kakava.lt.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-11