Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Baltijos futbolo taurė: Estija ir Farerų salos

Baltijos futbolo taurė

Šiemet birželio 8–11 dienomis įvyks jubiliejinis, jau 30 kartą organizuojamas Baltijos futbolo taurės turnyras. Šiame turnyre šiemet dalyvaus keturios komandos – trys Baltijos valstybės Lietuva (137 vieta FIFA reitinge), Latvija (FIFA – 136) ir Estija (FIFA – 123) bei svečio teisėmis rungtyniaujanti Farerų salų (FIFA – 133) vyrų nacionalinė rinktinė. Viename pusfinalyje susitiks Lietuvos ir Latvijos futbolininkai, o kitame – Estijos ir Farerų salų atstovai. Pastarąją dvikovą ir aptarsime.

Kokia Baltijos taurės istorija?

Praėjusiame, 2022 metais lapkričio 16–19 dienomis vykusiame 29-ame Baltijos futbolo taurės turnyre triumfavo Islandijos komanda. Pirmame pusfinalyje lapkričio 16 dieną susitiko Latvijos ir Estijos komandos. Pirmieji įvartį jau antrą minutę pelnė estai – pasižymėjo Sergejus Zenjovas. Raimonds Krollis per teisėjo pridėtą laiką pirmame kėlinyje rezultatą išlygino. Latvių situacija kiek komplikavosi, kai antrą pridėtą pagrindinio laiko minutę antrą geltoną ir galiausiai raudoną kortelę prieš save išvydo Roberts Savalnieks. Tačiau pagal taurės formatą iškart po finalinio švilpuko buvo mušami 11 metrų baudiniai, kur po jau minėto S. Zenjovo netaiklaus smūgio rezultatu 5–3 stipresni buvo latviai.

Kitame Baltijos taurės pusfinalyje susitiko Lietuvos ir Islandijos komandos. Pagrindinis laikas baigėsi lygiosiomis, o 11 metrų baudinių serijoje rezultatu 6–5 stipresni buvo islandai – savo šanso nerealizavo Natanas Žebrauskas.

Baltijos taurės finale pagrindinis rungtynių laikas tarp Latvijos ir Islandijos ekipų baigėsi lygiosiomis 1:1 (islandų gretose 62 minutę komandą į priekį išvedė Isak Bergmann Johannesson, o latvių gretose 67 minutę rezultatą išlygino Andrejs Ciganiks). 11 metrų baudinių serijoje rezultatu 8-7 stipresni buvo Islandijos futbolininkai, o savo šanso nerealizavo Antonijs Černomordijs. Tai buvo pirmas islandų triumfas šiame turnyre, nors pats turnyro formatas buvo išmėgintas dar 2012 metų turnyre.

Apskritai daugiausiai kartų šiame turnyre, kuris pirmąkart surengtas 1928 metais, triumfavo Latvijos futbolininkai. Jie iš viso aukso medaliais dabinosi 13 kartų, dar 14 kartų iškovojo sidabrą, o kartą – bronzą. Iš viso jų sąskaitoje – 28 medaliai. Vos dviem medaliais atsilieka Lietuvos futbolininkai, kurie iškovojo 10 aukso medalių, 7 – sidabro ir net 9 – bronzos. Estai savo sąskaitoje taip pat turi 26 medalius: 4 aukso, 6 sidabro ir 16 bronzos. Kaip ir minėta, islandai triumfavo kartą. Po kartą sidabru ir bronza džiaugėsi suomiai.

Estija ir Farerų salos – kaip sekėsi tarpusavio rungtynėse?

Birželio 8 dieną įvyksiančios Estijos ir Farerų salų komandų rungtynės toli gražu nebus pirmos. Rinktinės paskutinį kartą susitiko dar 2011 metų birželio 7 dieną. Tuomet rezultatu 2:0 pergalę šventė Farerų salų futbolininkai. Prieš tai 2008 metų birželio 4 dieną ir 2010 rugpjūčio 11 dieną aikštę su pergale paliko Estijos futbolininkai – atitinkamai rezultatais 4:3 ir 2:1. Praėjusiame tūkstantmetyje estai šventė dvi pergales – 1998 metų birželio 4 dieną nugalėjo net 5:0, o 1999 metų rugsėjo 4 dieną – 2:0. 1997 metų rugpjūčio 6 dieną pergalę šventė Farerų salų futbolininkai rezultatu 2:0. Pirmos šių rinktinių tarpusavio rungtynės 1996 metų vasario 24 dieną baigėsi lygiosiomis 2:2.

Estija ir Farerų salos – ko laukti šįkart?

Baltijos taurės svečiai Farerų salų futbolininkai pastaruoju metu rungtyniavo ne itin sėkmingai. Per pastarąsias penkerias rungtynes laimėjo du kartus, kartą sužaidė lygiosiomis, o du kartus pralaimėjo. Tiesa, Estijos futbolininkai pastaruoju metu demonstruoja dar prastesnę formą –  per penkias paskutines rungtynes pralaimėjo visus penkis kartus. Paskutinį kartą – net 0:4 Šveicarijos futbolininkams.

Tiesa, šveicaro Thomaso Haberlio treniruojamos Estijos ekipos sudėtis atrodo kur kas geriau. Kai dauguma Farerų salų futbolininkų rungtyniauja ganėtinai mažame vietiniame čempionate, tai vien 22 metų Estijos vartininkas Karlas Jakobas Heinas priklauso Londono „Arsenal“ komandai, kuri šiemet vos netapo „Premier“ lygos čempionais.

Gynybos grandis laikosi ant Vokietijos „St. Pauli“ gynėjo Karolio Metso. Nebloguose užsienio klubuose rungtyniauja ir gynėjai Martenas Kuuskas („GKS Katowice“ (Lenkija)), Maksimas Paskoči (Ciuricho „Grasshopper“ (Šveicarija)) bei Michaelis Lilanderis („Bohemian“ (Airija)). Šiame klube rungtyniauja ir saugas Martinas Miller, konkurentų „Shamrock Rovers“ (Airija) gretose – Markus Poom. Dėmesį verta atkreipti ir į jaunimą – Rocco Robertas Sheinas rungtyniauja Nyderlandų „FC Dordrecht“ ekipoje, o Martinas Vetkalas gina „AS Roma“ spalvas (Italija). Tad pažvelgus į sudėtį ir tai, kad estai rungtyniaus namuose, pergalę reikėtų žadėti būtent jiems.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-07