Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Formulės 1 Kanados GP – Viskas, ką reikia žinoti

Ferrari ir Red Bull F1 komandos kovoja

Formulės 1 sezono metu komandos ir pilotai apkeliauja beveik visą pasaulį. Vienas trasas labai mėgsta fanai, kitas – vairuotojai. Tik kelios turi ypatingą statusą bei kelia iššūkį pilotams bei fanams leidžia pamatyti nenuspėjamo veiksmo ir intensyvių lenktynių. Monrealio, Circuit Gilles Villeneuve trasa Kanadoje visada žada įspūdingą veiksmą. Čempionų siena, klaidoms neatlaidūs posūkiai bei besikeičiantys orai kasmet į F1 sezoną visada įneša įdomybių ar net truputį chaoso.

Trasa



Pavadinimas: Circuit Gilles Villeneuve 

Vieta: Monrealis, Kvebekas, Kanada

Ilgis: 4,361 km (2,71 mi)

Posūkių skaičius: 14

Wall of Champions: įrengta prie išvažiavimo iš paskutinio chicane‘o prieš starto ir finišo tiesiąją, ši siena turi įspūdingą reputaciją. Tai, ko gero įdomiausia trasos vieta.

Paskutinis „Circuit Gilles Villeneuve” trasos posūkis išgarsėjo dėl to, kad į čia esančią sieną vienas po kito atsitrenkė F1 buvę pasaulio čempionai. Dar 1999 m. Damonas Hillas, Michaelis Schumacheris ir Jacques’as Villeneuve’as atsitrenkė į tą pačią sieną po paskutinio „S“ formos posūkio. Ironiška, kad ant sienos buvo užrašytas šūkis Bienvenue au Québec („Sveiki atvykę į Kvebeką“).

Čia atsitrenkęs yra ir Ricardo Zonta, kuris tuo metu buvo FIA GT čempionas. Su siena suartėję yra ir J. P. Montoya (CART čempionas), Formula Renault 3.5 čempionai Kevinas Magnussenas, Carlosas Sainzas Jr. Ir 2009 m. F1 pasaulio čempionas Jensonas Buttonas bei net keturiskart čempionas Sebastianas Vettelis. Rimtų sužalojimų jie išvengė, bet sienos prisibijoti reikia visiems čempionams.

Apie pačią trasą:

Monrealio GP vairuotojams reikia ir didelio greičio, ir daugybės drąsos, ir labai techniško įvažiavimo į posūkius. Visa tai turi būti derinama su padangų saugojimu, kadangi čia įprastai tenka bent kelis kartus stoti ir ieškoti optimalaus rato įveikimo tempo.

Instagram įrašas su vidituniu lenkimu skaičiumi

Be to, kaip rodo statistika, šioje trasoje netrūksta lenkimų. Nuo 2006 metų, įskaitant ir tuos keletą metų, kai lenkti F1 būdavo be galo sunku, per lenktynes vidutiniškai matome po 31,6 lenkimo. Tikimės panašių skaičių ir 2024 metais.

2024 m. prognozės

Pasižiūrėkime į šių metų situaciją bei pateiksime keletą prognozių dėl F1| Kanados GP 2024 metams.

Oras

orų prognozė

Visų pirma reikia kalbėti orą. Kodėl? Ogi todėl, kad kvalifikacijos ir lenktynių dieną pranešamas lietus. Tai reiškia, kad prognozuoti darosi gerokai sunkiau mat išauga klaidų tikimybė bei kaina. Be to, jei orai yra permainingi ir lietų keičia saulė (ar atvirkščiai), reikalavimai bolidui labai keičiasi. Mums, fanams, nuo to tik geriau, kadangi atsiranda netikėto laimėtojo, staigių pasikeitimų tikimybė.

Laimėtojas

ankstesni kanados grand prix laimėtojai

Jeigu žiūrėsime į paskutinius įvykius, tai Red Bull vis dar yra favoritai, tačiau jie nebeatrodo nepavejami. Tiek Majamyje, tiek Imoloje už Red Bull‘ius greitesni buvo McLaren‘ai (nors Imoloje Lando Norris‘ui pritrūko vieno kito rato), o Monte Karlo gatvėse už Max‘ą greičiau skriejo tiek Ferrari, tiek McLaren.

Pačio Max‘o Verstappen‘o žodžiais, šis savaitgalis nebus lengvas. Sky News (oficialaus F1 transliacijų partnerio) portale paskelbti naujausi interviu rodo, kad olandas nėra super užtikrintas dėl savo šansų mat Red Bull bolidas labai nestabiliai per pastaruosius GP elgėsi važiuojant per kerb‘us. Na, o Kanadoje to daryti reikia daug.

Visgi lažybų bendrovės ne taip greitai patiki intriga. Triskart pasaulio čempionu tapusį Nyderlandų pilotą jos laiko didžiausiu favoritu lenktynėms. Ferrari pilotas Ch. Leclercas laikomas antru pagal tikimybę laimėti, tačiau jo šansai vertinami gerokai prasčiau. Bendrai vertinant, lažybų bendrovių nuomone, Max‘as yra didžiausias favoritas. Po jo rikiuojasi Ferrari monegaskas Ch. Leclerc‘as, McLaren vyrukai Lando Norris‘as bei Oscaras Piastri ir tik tada turime šį sezoną lenktynes laimėjusį C. Sainz‘ą.

formules 1 lenktyniu kanadoje koeficientai

Įdomų posūkį gali įnešti meksikietis S. Perez’as. Prieš pat Kanados GP paskelbta, kad jis pratęsė sutartį su Red Bull. Galbūt tai pridės atsipalaidavimo ir išspręs meksikietį be paliovos kamuojančias problemas su kvalifikacija ir klaidomis.

Laimėtojai

Kanados Grand Prix lenktynės sukaupė turtingą istoriją. Turime du vienodai sėkmingus lenktynininkus šioje trasoje. Įdomu, kad tai – du didžiausi čempionai sporto istorijoje. Pirmasis iš Kanados trasos šeimininkų yra vokietis Michaelis Schumacheris. Jis iškovojo septynias pergales tarp 1994 iki 2004 m. Tikras Šumio dominavimas „Circuit Gilles Villeneuve” trasoje įrodė išskirtinį meistriškumą įveikiant unikalius iššūkius. Įdomu ir tai, kad vairuojant „Ferrari“, jam teko paragauti ir Čempionų sienos. Tad šis pilotas Kanadoje patyrė ir aukštumas, ir žemumas.



Lewisas Hamiltonas yra kitas šeimininkas Kanados trasoje. Su 7 pergalėmis Monrealio GP, jis yra išsilyginęs su M. Schumacher‘iu. Abu pilotai labai smarkiai lenkia artimiausią persekiotoją N. Piquet su trimis pergalėmis. Lewisas čia laimėjo pirmąsias savo lenktynes iš daugiau nei 100 bei ant viršutinio podiumo laiptelio lipo dar 2019 metais.



Verta paminėti, kad paskutines dvi lenktynes čia laimėjo Red Bull olandas Maxas Verstappenas.

Įsimintiniausi momentai

Kaip lenktynės, kurios vyksta jau eilę dešimtmečių ir trasa, kurią giria tiek fanai, tiek lenktynininkai, Kanados GP sukūrė daugybę įspūdingų momentų. Apžvelkime 6 įsimintiniausius įvykius iš Kanados GP istorijos.

Čempionų siena gauna savo pavadinimą (1999)



Apie tai jau kalbėjome, bet matyti šias situacijas iš įrašo yra gal net kiek keista. Net ir pačius geriausius vairuotojus ši sekcija išvesdavo iš kontrolės. Paskutinė „S“ formos chicane sekcija reikalauja preciziško vairavimo ir labai apskaičiuotai parinkto greičio, kadangi greičiau įvažiuojant nespėjama pasukti vairo, o per anksti paspaudus akceleratorių „pabėga“ galas. Dar 1999 m. Kanados GP, trys pasaulio čempionai Hillas, Schumacheris ir Villeneuve’as, atsitrenkė į tą pačią sieną per vienas lenktynes. Tai užtarnavo sienai jos vardą bei reputaciją.

Broliai Schumacher‘iai ant podiumo (2001)



Po dviejų metų nuo praėjusio incidento įvykusios 2001 m. Kanados Didžiojo prizo lenktynės įėjo į istoriją kaip pirmosios Formulės 1 lenktynės, kuriose broliai užėmė I ir II vietas. Lenktynes laimėjo Michaelis Šumacheris iš Ferrari komandos, o jo jaunesnysis brolis Ralfas Šumacheris, važiavęs už Williams, baigė antras. Nors dabar Ralfą geriausiai matome kaip F1 apžvalgininką, daug kas pamiršta, jog jis buvo solidus pilotas Williams-BMW gretose bei laimėjo net 6 lenktynes (kiek šiandienai yra laimėjęs Ch. Leclerc‘as).

Hamilton‘o pirmoji pergalė ir didžiulė Kubicos avarija (2007)



Lewisas Hamiltonas 2007 m. Kanados GP iškovojo pirmąją savo pergalę Formulėje-1 ir pradėjo įrašinėti savo vardą į istorijos metraščius. Važiuodamas McLaren komandoje britas startavo iš pole pozicijos ir pirmavo didžiąją lenktynių dalį bei, net būdamas naujoku, nepalūžo esant spaudimui. Pačios lenktynės buvo tikrai įtemptos, iš varžybų buvo diskvalifikuoti F. Massa (Ferrari) bei G. Fisichella (Renault), į trasą net keturis kartus išvažiavo saugos automobilis, o į kraupią avariją pateko lenkas Robertas Kubica. Ant podumo šalia L. Hamiltono taip pat lipo netikėti veikėjai – BMW Sauber pilotas Nikas Heidfeldas bei Williams-Toyota austras Alexanderis Wurzas. 

Saldus Kubicos atpildas (2008)



Jeigu lenktynių sporte ir yra žmogus, kuriam teko daug sunkių avarijų, tai tikrai būtų R. Kubica. Visgi, vienu metu lenkas buvo laikomas ne tik kylančia F1 žvaigžde, bet ir turėjo sudaryti sutartį su Ferrari. Dar 2007 m. didžiulė jo avarija paliko lenką be sąmonės, tačiau atsigavęs jis grįžo į BMW Sauber bolidą. Robertas grįžo tiek pat užsidegęs ir pasiryžęs bei metai po savo avarijos, 2008 m. Kanados Grand Prix sugebėjo laimėti. Tai – vienas smagiausių momentų šios trasos istorijoje. 

Niekada nesakyk niekada – Jensonas Button‘as (2011)



Tai yra vienos neįprasčiausių, keisčiausių lenktynių bei ilgiausiai kada nors trukęs GP. Sekmadienis buvo chaotiškas: lijo smarkus lietus, kelis kartus buvo paleisti saugos automobiliai, o raudona vėliava sustabdė lenktynes daugiau nei dviem valandoms. 

McLaren pilotas, britas Jensonas Buttonas startavo iš septintosios starto pozicijos. Nors jau buvo tapęs pasaulio čempionu ir tikrai važiuodavo stabiliai, atrodė, kad pretenduoti net į prizinę vietą būtų labai ambicinga. Button‘o lenktynes gerokai apkartino ir susidūrimas su komandos draugu Lewisu Hamiltonu. Pastarojo bolidas buvo sugadintas, o Button‘as gavo nuobaudą už vairavimą. Vėl įsismarkavo lietus ir veiksmas buvo sustabdytas.

Kai lenktynės buvo atnaujintos, J. Buttonas savo reikalų nepasilengvino ir susidūrė su Ferrari vairuotoju F. Alonso bei prasidūrė padangą, bet eliminavo jau antrą oponentą iš lenktynių mainais už dar vieną nuobaudą. Pasaulio čempionas su Brawn bolidu toliau tęsė savo lenktynes ir čia pat turėjo dar vieną išbandymą. Jam teko per sekundės dalį išvengti kontrolę praradusį Red Bull piloto M. Webberio bolidą. Tai pavyko, o paskutiniame rate Buttonas dar aplenkė Sebastianą Vettelį. Vokietis padarė klaidą ir tai kainavo jam pergalę. Visos lenktynės truko daugiau nei 4 valandas. 

Kontraversiška bauda S. Vettel‘iui (2019)



Šias lenktynes Ferrari bei S. Vettelio fanai prisimena su pagieža ir kartėliu. Nors Sebastianas Vettelis finišo liniją kirto pirmas, tačiau gavo penkių sekundžių laiko baudą, todėl pergalę iškovojo antras finišą kirtęs Lewisas Hamiltonas. 

Ginčas kilo, kai Vettelis 4-ajame posūkyje persistengė, išvažiavo iš trasos ir, stiuardų vertinimu, į trasą grįžo nesaugiai, išstumdamas Hamiltoną iš kelio. Nors Ferrari pilotas tvirtino, kad jis neturėjo kur važiuoti ir tik atgavo kontrolę, lenktynių kontrolieriai buvo negailestingi ir skyrė nuobaudą. Šis sprendimas buvo karštai aptarinėjamas ir sukėlė nemažai diskusijų, o Vettelis savo nepasitenkinimą reiškė ir po lenktynių. 

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-07

Geriausios lažybų bendrovės