Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

F1 2024 Belgijos Grand Prix: Prognozės ir koeficientai

Formules 1 lenktynes

Belgija turi vieną ikoniškiausių trasų ne tik F1 kalendoriuje, bet ir lenktynių pasaulyje, apskritai. Spa Francorchamps – labai greita, ilga ir pavojinga trasa, kurią sudaro ne tik legendinis Eau Rouge ir Radillon, bet ir techniškasis Bus stop „S“ formos posūkis bei Kemmel tiesioji. Pastarojoje bolidai išvysto net 350+ km/h su DRS, tad čia būna įspūdingų lenkimų. Dėl neprognozuojamų oro sąlygų ir dėl to, kad tai greita trasa bei paskutinės lenktynės prieš vasaros pertrauką, Belgijoje galime tikėtis fejerverkų, juo labiau, kad vienas iš favoritų prisiima baudą dėl keičiamo variklio. Štai Belgijos GP 2024 metų prognozės.

F1 2024 – Belgijos GP prognozės lažyboms

Formule 1 automobiliai trasoje

Kaip visada, prieš savaitgalį įdomu paprognozuoti, kokie bus rezultatai. Išėjimas į vasaros pertrauką F1 yra labai svarbus, kadangi po to komandos grįžta su nauja energija ir gali išsispręsti savo problemas arba panyra dar giliau į krizę. Kai kurie fanai prisimins, kaip nesėkmingai baigėsi S. Vettelio 2018 m. kampanija. Pirmoje sezono pusėje Ferrari vokietis lipo L. Hamiltonui ant kulnų, o po pertraukos palūžo bei titulą oponentui tiesiog „atidavė“.

Štai kaip dabar atrodo vairuotojų lentelė taškų įskaitoje. Kova tarp 2-4 pozicijos – aštri, tačiau iš tiesų panašu, kad Maxui Verstappenui nereikės stebuklų. Nedarydamas klaidų jis vis tiek laimėtų titulą.

Formules 1 turinyrine lentele

Viena didžiausių lažybų bendrovių internete – MegaPari siūlo tokius koeficientus 07.26 dienos pradžioje, dar neprasidėjus pirmai treniruotei (FP1).

Koeficientai už pergalę lenktynėse

Lenktynininkas Koeficientas % tikimybė Analizė
Lando Norris 1.99 50,25 Greičiausias bolidas ir stabiliau nei komandos draugas su juo važiuojantis pilotas. Aišku, tiesiosios nėra pati didžiausia McLaren stiprybė, bet galima tikėtis neblogo rezultato.
Oscar Piastri 4.25 23,53 Nors tikrai buvo nusipelnęs pergalės Vengrijoje savomis jėgomis, dėl komandos klaidos planuojant sustojimus, O. Piastri pergalę gavo tik Lando Norriso gerumo dėka. Gali būti, kad šis sprendimas papajos spalvos komandai vėliau brangiai kainuos. Visgi, O. Piastri – geras pilotas. Jo pergalė nebūtų sensacija.
Max Verstappen 4.45 22,47 Olandui nesėkmė – bet kas žemiau nei pirma vieta. Tačiau nors „Red Bull“ bolidas dabar nebėra toks dominuojantis, su Super Maxu už vairo visko gali būti. Nurašyti čempioną būtų neatidu.
Lewis Hamilton ir George Russell 11.5 8,70 Abu „Mercedes“ pilotai gauna vienodus šansus. Prisiminkime, kaip gerai jie važiavo Silverstone, D. Britanijos GP, kai oro sąlygos buvo vėsios. Dabar, jei Spa pasiūlys dar daugiau oro išdaigų, tuo tikrai naudosis „Mercedes“ pilotai.

Sunku matyti ir Ferrari konkurencingose pozicijose. Jų bolidas geriausiai atrodo lėtose sekcijose, o Spa – greita trasa. Gali būti, kad šiek tiek nustebinti pajėgs „Williams“ ir „Haas“. Jie gali paruošti vadinamąjį slippery arba labai mažą oro pasipriešinimą generuojantį bolidą, tad gerai važiuoja tiesiosiose.

Kai renkatės statymus, skaičiuokite tikimybes procentais. Tai padės rasti vadinamuosius value bets. Bene geriausia naudotis mūsų lažybų skaičiuokle

Apie Belgijos GP trasą

Formules 1 Belgijos Grand prix trasa

„Circuit de Spa-Francorchamps” trasa, paprastai vadinama Spa (pagal miestelį Belgijoje, šalia kurio ir yra) – viena žymiausių ir sudėtingiausių bei pavojingiausių Formulės 1 trasų. Ji įsikūrusi Ardėnų miške Belgijoje ir yra mėgstama vairuotojų bei gerbėjų. Tai – labai ilga trasa, kuri per dešimtmečius labai pasikeitė ir iš visiško našlių fabriko pavirto į tiesiog labai negailestingą modernią trasą. Laimėti čia pavyksta tik drąsiausiems, kadangi nenuspėjamos oro sąlygos gali padaryti tam tikras sekcijas sunkiai pravažiuojamomis. Na, o pliaupiant lietui – chaosas būna kone garantuotas.

Avarij Formules 1 trasoje

Viena didžiausių visų laikų avarijų F1 Belgijos GP 1998 metais.

Trasos apžvalga

  • Vieta: Stavelot, Belgija
  • Trasos ilgis: 7,004 km (4,352 mylios)
  • Lenktynių ratų skaičius: 44
  • Bendras atstumas: 308,052 km (191,415 mylios)
  • Posūkiai: 19
  • Didžiausias greitis su DRS tiesiojoje: <350 km/h (2023)

Trasos ypatumai

Avarija Fprmules 1 trasoje

„Spa-Francorchamps” trasa garsėja unikaliu greitų tiesiųjų, sudėtingų posūkių ir įkalnių bei nuokalnių deriniu. Jos išdėstymas reikalauja labai preciziškos pusiausvyros tarp prispaudžiamosios jėgos (downforce) ir greičio tiesiojoje. Bolidai gauna mažesnius galinius sparnus, tad Kemmel tiesiojoje su DRS pagalba ir maksimalia baterijos iškrova skrieja 350+ km/h greičiu. Tačiau, aštrūs posūkiai, nuokalnės bei įkalnės ir techniškos trasos dalys neatleidžia pernelyg didelio greičio vingiuose. Per anksti paspaustas akceleratorius ar pora sekundės dalių per vėlai pasuktas vairas ir bolidas jau bus žvyre arba atsitrenkęs į barjerą.

Dėl to – menki juokai, nes dar 2019-ais metais, po didelės avarijos Eau Rouge ir Radillion sekcijoje, per lenktynes žuvo F2 pilotas, prancūzas Antoine Hubert. Na, o amerikietis Juan Manuel Correa tame pačiame incidente patyrė gyvybei pavojingus sužalojimus ir tik atsitiktinumo dėka išvengė galūnių amputavimo bei, sensacingai grįžo į profesionalias lenktynes bei vėl važiuoja F2.

Spa – tai tikras vairuotojo įgūdžių ir bolido setup‘o išbandymas.

Svarbiausios trasos vietos

Formules 1 trasa

  1. Eau Rouge ir Raidillon. Šis, ko gero, garsiausias trasos ruožas – į kalną kylantis kairės-dešinės-kairės posūkių derinys – ir viena maloniausių dalių vairuotojams, ir bauginantis pavojus kiekviename rate. Čia būtinas tikslumas ir drąsa, nes vairuotojai maksimaliai įspaudę akceleratorių įveikia posūkius bei kyla į įkalnę aklai, nematydami kas yra už jos.
  2. Kemmel tiesioji. Po „Eau Rouge” esanti „Kemmel” tiesioji suteikia puikią galimybę su DRS pagalba atlikti lenkimą. Visgi, didžiulis greitis kelia riziką, mat, tiesiosios pabaigoje – viena smarkiausių stabdymo zonų Spa.
  3. Les Combes ir Malmedy. Ši posūkių serija po Kemmel tiesiosios reikalauja stabilumo stabdant ir greito krypties keitimo. Tai bene didžiausias testas bolido valdomumui.
  4. Pouhon. Greitas, dvigubas kairysis posūkis su dviem apeksais, reikalaujantis puikaus aerodinaminio balanso ir drąsos. Tai kritinė trasos dalis, kur galima laimėti nemažai laiko, ypač, kai oponentas turi lėtesnes padangas.
  5. Blanchimont; Dar vienas greitas posūkis, kuriame išbandoma automobilio aerodinamika ir vairuotojo drąsa. Čia pasiekiamas didesnis nei 300 km/h greitis. Tai – vienas greičiausių „Formulės 1″ posūkių.
  6. Autobusų stotelės. Paskutinis esas prieš starto ir finišo tiesiąją. Čia galimi vadinamieji dive bomb lenkimai.

Lenktynių ypatumai



Kaip jau minėjome, su Belgijos trasa – juokai menki. Viena klaida kelia riziką ne tik lenktynių rezultatams, bet ir piloto sveikatai. Be to, Ardėnų regionas garsėja nenuspėjamais bei permainingais orais, kurie per trumpą laiką gali smarkiai pasikeisti. Dėl šio nenuspėjamumo lenktynių metu dažnai susidaro nevienodos sąlygos: kai kuriose trasos dalyse būna sausa, o kitose – šlapia. Toks nepastovumas gali turėti didelės įtakos lenktynių strategijai ir rezultatams.

Pati trasa labai patinka ir pilotams, ir fanams. Ji turi gerą, gal net kiek tamsoką istoriją, dėl ko laimėti čia yra vienas geidžiamiausių triumfų bet kuriam pilotui. Be to, daug kas apie Spa galvoja kaip apie greitą tiesiųjų trasą, tačiau ypač važiuojant lenktynėse, bolidas turi būti stabilus posūkiuose. Pernelyg didelė orientaciją į maksimalų greitį gali pakenkti bolido valdomumui ir jis pasidaro pernelyg jautrus krypties keitimui, o tada pilotas negali iš jo išsunkti viso potencialo.

Svarbiausios istorijos ir aktualijos prieš F1 2024 Belgijos GP

Esteban Ocon – naujas „Haas“ pilotas

Esteban Ocon lenktyninko plakatas

Kaip skelbėme savo Vengrijos GP prognozėje – naujuoju Haas pilotu tapo ir Ollie Bearman‘o komandos draugu bus ambicingas ir visus tiltus už savęs deginantis Estebanas Oconas. Kaip sako F1 žurnalistai, Haas įteikė jam kontraktą iki 2027 metų, tad vos tik užsidarė durys pas „Alpine“, „Haas“ atvėrė savąsias ir suteikė 2021 m. Vengrijos GP laimėtojui progą toliau važiuoti aukščiausiame lygyje. 

Toks ėjimas atskleidžia, koks įdomus komandos vadovo Ayao Komatsu požiūris. Kaip pasirašymą pristatė pats japonas, „Haas“ sudarė sutartis su dviem ambicingais vairuotojais. Tačiau jau dabar aišku, kad Ferrari akademijos naujoką E. Ocon‘as turės mentorinti. Tačiau iš patirties mes žinome, kad jei komandos draugui sekasi taip pat gerai ar net geriau, Estebanas nėra labai patenkintas ir neskuba bendradarbiauti (vienintelė išimtis – D. Ricciardo „Renault“, bet tada australas pats greit paliko komandą). 

Trumpai tariant, su Oconu ir Bearmanu gali būti fejerverkų. Dėl šventės ar dėl konfliktų – teks palaukti ir pamatysime. 

Vidinis „Red Bull“ krachas tik gilėja

Max Verstapenas ir visa Red Bull komanda

Tik visiškas naivuolis galėtų teigti, kad „Red Bull“ viduje viskas yra gerai. Problemos yra net trys:

  1. Absoliučiai katastrofiška S. Perez‘o forma. Paskutinėse 7 lenktynėse jo pasirodymai: P8, DNF, DNF, P8, P7, P17, P7. Su tokiais rezultatais konstruktorių titulas slysta iš rankų. Tiesiog nebeįmanoma, kad meksikietis liks dar ir kitam sezonui. Mūsų nuomone – šios lenktynės už „Red Bull“ vairo – jam paskutinės. Helmutas Marko ir Christianas Horneris delsia tik dėl to, kad labai sunku apsispręsti, ką sodinti į jo vietą. Pasirinkimai nėra tokie jau įspūdingi.
  2. Itin greitas McLaren. Nors Maxo persvara pilotų įskaitoje vis dar labai solidi, pats Red Bull labai nenori prarasti daugybės milijonų, kuriuos gauna laimintis konstruktorius (2-os vietos prizas daug mažesnis). Tačiau panašu, kad tik laiko klausimas, kol McLaren perims pranašumą į savo rankas. Bolido smarkiai nebepatobulinsi, bet su solidžiu antru pilotu būtų galima konkuruoti.
  3. Vidinės intrigos. Maxas Verstappenas turi gerus ryšius su savo tėčiu ir Helmutu Marko. Pastarieji labai pykstasi su Christianu Horneriu, kadangi šis nori konsoliduoti komandos kontrolę savo rankose. Dėl vidinių intrigų iš komandos po truputėlį pasitraukia stipriausias personalas (pvz., Aerodinamikos specialistas Adrian Newey). Visi sako, kad tai komandą labai neigiamai paveiks po 3-5 metų.

Naujasis Audi F1 projekto vadovas

Formules 1 Audi komandos vadovas

„Audi“ į lenktynių pasaulį visada žiūrėjo rimtai. B grupės ralis, DTM ir žiedinės Le Mans lenktynės, Dakaras – visur jie buvo sėkmingi. Na, o dabar ir F1 gamyklinė „Audi“ komanda ateina rungtis dėl titulų.

Įdomu tai, kad projektui dar net nestartavus, jau atliekamos pirmosios rokiruotės. Buvusį McLaren vadovą Andreas Seidl keičia visų mėgstamiausias italas – buvęs Ferrari komandos vadovas Mattia Binotto. Su juo Ferrari išsprendė savo 2020 ir 2021 metų bėdas, tačiau turėję įspūdingus šansus laimėti pilotų įskaitą 2022 m. sezone, įspūdingu būdu viską paleido. Tad M. Binotto buvo atleistas. Visgi, įspūdingomis techninėmis žiniomis garsėjantis italas, kaip visi ir prognozavo, ilgai be darbo nebuvo.

Tokių rimtų pakeitimų priežastys gali būti kelios. Visų pirma – po išėjimo iš „Ferrari“, pagal FIA taisykles, M. Binotto turėjo turėti metų pertrauką. Tai reiškia, kad preliminarus susitarimas galėjo būti ir anksčiau, tik tinkamo laiko reikėjo palaukti. Na, o antroji – labai geri Mattia ir Carlos‘o Sainz‘o Jr. (kurį Audi bando prisivilioti) santykiai. Gali būti, kad tai koziris, metamas į žaidimą prieš labai stipriai į konkurencinę kovą dėl piloto parašo įsitraukusius „Alpine“

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-07-26

Geriausios lažybų bendrovės