Statymų Gidas rekomenduoja:
Starda – 500 nemokamų sukimų
Ne visi, kurie domisi lažybomis yra girdėję Billy Walterso vardą ir pavardę. O turėtų. Šis vyras yra laikomas ne tik sėkmingiausia visų laikų sporto lažybų persona, bet ir viena kontraversiškiausių asmenybių šioje srityje. Iš labai kuklaus, mažiau nei 2,000 gyventojų turinčio miestelio Kentukyje kilęs ir vargingai augęs amerikietis skurdą paliko užnugaryje ir tapo ne tik legenda tarp lažybų mylėtojų, bet ir dideliu filantropu, kovojančiu už sau svarbius tikslus.
Jeigu ir jūs norite žinoti, „o kam gi sekasi lažybose?“ – kviečiame susipažinti su Williamu T. Waltersu, geriau žinomu Billy vardu!
Augo varginguose namuose, kur nebuvo nė vandentiekio, nei kanalizacijos
Williamas T. Waltersas gimė 1946 metų liepos 15 d., pokario JAV kaime, neturtingoje Kentukio valstijoje, Munfordville miestelyje.
Jau nuo pat mažo amžiaus būsimasis milijonierius patyrė aibę iššūkių. Jam tebūnant 18 mėnesių amžiaus, tėvas, automechanikas, mirė, o alkoholikė mama išėjo ir paliko mažylį vienui vieną. Jaunąjį Bilį augino močiutė. Tai ji darė namuose, kur nebuvo nei vandentiekio, nei kanalizacijos.
Šios aplinkybės paskatino jaunąjį amerikietį ugdytis darbštumą ir atkaklumą.
Geros charakterio savybės, jį supantis skurdas bei noras turėti daugiau pastūmėjo kaimo vaikinuką iš Kentukio kilti labai aukštai.
Lošėjo kelią atrasti padėjo močiutės pokerio vakarai
Tuo metu toje JAV dalyje, kur augo Bilis Waltersas, žmonės būdavo dviejų tipų – labai religingi, dorovingi ir, dažniausiai, išsimokslinę bei pasiturintys arba, tokie kaip ir mūsų istorijos herojus – paribio žmonės.
Nors pastarieji būdavo darbštūs, augę skurde jie neturėdavo tokių galimybių ir neretai susidėdavo su nusikaltėliais, įnikdavo į alkoholį arba nugyvendavo gyvenimą be didelių tikslų, svajonių ir ambicijų.
Tačiau B. Waltersas – išimtis iš stereotipo. Matydamas, kad močiutė su draugėmis ir draugais lošia pokerį prie bendro stalo, mūsų herojus pats pradėjo ieškoti būdų, kaip laimėti azartiniuose žaidimuose.
Per žingsnį nuo priklausomybėmis
Didelę dalį vaikystės ir paauglystės B.Waltersas aktyviai lošė. Net patirdamas didelių nuostolių jis nesiliovė. Būdamas 22 metų, jis pralošė 50 000 JAV dolerių (tai būtų ~450,000 JAV dolerių 2024 m.) – milžinišką sumą našlaičiui (nors ir versliam) iš skurdžių namų.
Vieną kartą vaikinas net pralošė savo namą, bet susitarė skolą grąžinti per 18 mėnesių. Tai jis padarė sėkmingai.
Ne tik be galo azartiškas, bet ir kone nuo lažybų priklausomas jaunuolis patyrė daug nuostolių dėl polinkio lošti ir savo autobiografijoje tuometinį Bilį apibūdino kaip kompulsyvų pralaimėtoją. Tačiau su visais išbandymais, ši patirtis jam suteikė vertingų pamokų apie riziką ir discipliną. Visa tai vėliau atsipirko su kaupu.
Gyvenime vyrui toliau ir taip sekėsi neblogai. Jis buvo vienas geriausių naudotų automobilių pardavėjų Luivilio mieste, Kentukyje, uždirbdamas tokią sumą per metus, kuri būtų lygi 400,000 JAV dolerių 2024-ais metais.
Inovacijos ir kompiuterinės technologijos
Jau brandesnio amžiaus, įkopęs į ketvirtą dešimtį, iš Kentukio kilęs verslininkas toliau lošė. Tikėjimas, kad sėkmė lažybose visai čia pat, amerikiečio neapleido ištisus dešimtmečius.
Devintojo XXa. dešimtmečio pradžioje jis persikėlė į Las Vegasą, ieškodamas naujų galimybių pasaulio azartinių lošimų sostinėje. Čia jis rado „Computer Group“. Tai buvo grupuotė, kurią techniškai reikėtų vadinti sindikatu.
„Computer Group“ naudojo kompiuterinių programų atliekamą analizę, kad galėtų prognozuoti sporto rungtynių baigtis. Tuo metu tai buvo novatoriškas metodas, o dabar – standartinė praktika.
Prisijungimas prie „Computer Group“ sindikato tapo lūžio tašku Walterso karjeroje. Naudodamasis duomenimis ir statistiniais modeliais, jis gerokai patobulino savo lažybų strategijas ir sulaukė neregėtos sėkmės.
Rezultatus davė ne tik kompiuteris, bet ir darbo etika
Šimtus milijonų B. Waltersas laimėjo ne tik dėl to, jog maksimaliai efektyviai išnaudojo analitinius įrankius kompiuteryje.
Svarbų vaidmenį atliko legendine tapusi jo darbo etika. Vyras pradėdavo savo dieną 4 val. ryto, statymus atlikdavo vos atsidarius lažybų kontoroms ir dažnai dirbdavo iki vėlyvos nakties, kartais eidamas miegoti tik 2 valandą. Kaip sakoma, Bilui Waltersui pinigai niekada nemiegojo.
Apie savo režimą „statymų karalius“ atskleidė 2011 metais, TV laidoje „60 minutes”.
Per savo gyvenimą lažybų guru statė už įvairias sporto šakas: krepšinį, beisbolą, NFL ir koledžų futbolą. Būtent disciplina kartu su novatorišku technologijų įdarbinimu leido vyrui sukaupti nemažą turtą. „Gerais metais“ jis uždirbdavo tarp 50 ir 60 mln. JAV dolerių. Tam, kad neužsitrauktų lažybų bendrovių nemalonės ir negautų limitų, vyras samdydavo asistentus, kurie nueitų ir pas bukmekerį pastatytų pinigų sumą bei pasiimtų laimėjimą už patį Waltersą.
Tai kokia gi ta sėkmingoji Billo Walterso lažybų formulė?
Pagrindinis jo metodas – Power Ratings, pagal kuriuos komandoms priskiriamos skaitinės vertės, pagrįstos įvairiais statistiniais rodikliais. Šie reitingai leido Waltersui nustatyti neatitikimus tarp jo vertinimų ir lažybų bendrovių koeficientų. Taip legendinis sporto statymų magnatas atrasdavo vadinamuosius value bets, kuriuos ir „Statymų Gido“ ekspertų komanda nurodo, kaip vieną svarbiausių dalykų ieškant, kaip laimėti lažybose.
Waltersas taip pat įspėja, kad nevertėtų rinktis parlays (liet. kombinuotų statymų) ir teasers, pažymėdamas, kad šios statymų rūšys palankesnės bukmekeriui, o ne statančiam.
Vietoj to jis rekomenduoja orientuotis į paprastus statymus, kurių koeficientai yra palankesni žaidėjams. Galbūt bus įdomu žinoti, kad Waltersas atskleidė, jog laimi tik maždaug 57 % savo statymų.
Šiuo metu jis turi komandą, su kuria dirba ir kiekvieną savaitę gali statyti kelis milijonus dolerių.
Didžiausios pergalės lošimų pasaulyje
Štai keletas didžiausių B. Walterso pergalių statant pinigus:
Įvykis | Pasirinkimas | Laimėta suma, USD |
NFL „Super Bowl XLIV“ | New Orleans „Saints“ | 3 500 000 |
USC vs „Michigan“, NCAA futbolas | USC | 2 200 000 |
NFL „Super Bowl LVIII“ | Kansas City „Chiefs“ | ~1 000 000 |
Turtas siekia kelis šimtus milijonų
Paskutiniais duomenimis, Walterio T. Walterso turtas turėtų būti vertinamas daugiau nei 200 milijonų JAV dolerių. Kapitalą, kurį susikrovė iš lošimų, jis daugiausiai sudėjo į holdingo kompaniją, kuriai priklauso:
- Bent 8 automobilių prekybos salonai;
- Vienas golfo aikštynas Las Vegase;
- Automobilių nuomos verslo franšizė;
- Daug komercinio nekilnojamojo turto.
Statymų Gidas rekomenduoja:
Statyti dabar | Starda – 500 nemokamų sukimų
„Starda“ lažybų platforma klientų gausos ir pozityvių atsiliepimų sulaukia visų pirma dėl didžiulės sporto lažybų pasiūlos – lažintis galima iš tokių populiarių sportų šakų kaip krepšinis, futbolas, ledo ritulys, Formulė 1, tenisas ir rankinis rezultatų. Taip pat – bokso, MMA, badmintono ir net šachmatų turnyrų rezultatų. Įdomu, kad lažintis dažnai įmanoma ir iš asmeninės žaidėjų statistikos, pavyzdžiui, surenkamų taškų. Vertinama ir lažybų platformos kokybė, žaidėjams sudarytas patogumas, vieni aukščiausių rinkoje koeficientų ir įvairios premijos. Visa tai ir pritraukia daugybę lažybų entuziastų.
Problemos su teisėsauga
Visgi net ir turtingo milijonieriaus gyvenime sunku apsieiti be nesklandumų. Per savo ilgą kelią į milžinišką sėkmę, Billy Waltersas neišvengė ir aibės teisinių problemų.
Pirmą kartą teisinių bėdų jis turėjo 1982 m., kai Kentukyje buvo apkaltintas nusižengimu dėl lažybų organizavimo. Už tai jam buvo skirta lygtinė bausmė ir bauda. Tada, kiek vėliau, 1985 m. jis buvo pričiuptas FTB reido metu. Tyrimą federalai buvo nukreipę prieš jau minėto sporto lažybų sindikato „Computer Group“ veiklą.
Nors 1990 m. B. Waltersui buvo pateikti kaltinimai, po dvejų metų amerikietis liko išteisintas. Jau įtvirtinęs savo statusą kaip lažybų pasaulio legenda, vyras 2014 metais vėl pateko į teisėsaugos akiratį, kai plačiai nuskambėjo tyrimas apie prekybą slapta informacija, susijusia su golfo žaidėju Philu Mickelsonu.
Nors iki tol atsakomybės išvengė, kiek vėliau, 2017 m. Waltersas buvo nuteistas už piktnaudžiavimą ir prekyba pasinaudojant viešai neatskleista informacija biržoje. Informacija buvo susijusi su bendrovės „Dean Foods“ akcijomis. Mūsų herojus gavo 5 metų bausmę kalėjime.
Autobiografija, palikimas ir gyvenimas po kalėjimo
Dabar B. Waltersas garsėja kaip žmogus, kuris daug pinigų skiria labdarai. Prieš porą metų jis davė 1 milijoną JAV dolerių „Opportunity Village“ – ne pelno siekiančiai organizacijai, kuri dirba su žmonėms, turinčiais intelekto sutrikimų.
Po teroristinio išpuolio Las Vegase jis anonimiškai paaukojo 500,000 USD aukų pagalbos fondui, o taip pat remia „HOPE For Prisoners“ – organizaciją, kuri stengiasi padėti kaliniams resocializuotis ir reintegruotis į visuomenę. Paminėjimo verta ir 2 000 000 USD auka naujos profesinės mokyklos Southern Desert pataisos namuose, statybose.
Pastaruoju metu žiniasklaidos akiratyje lažybų legenda yra ir todėl, kad 2023 m. rugpjūtį Voltersas išleido savo autobiografiją „Gambler: Secrets from a Life at Risk“.
Knygoje išsamiai apžvelgiamas vyro gyvenimas, lažybų strategijos ir santykiai su profesionaliu golfo žaidėju Phil Mickelson.
Spalvingas gyvenimas ir uždirbti milijonai
Kaip sako jo knygos apžvalgos – bet kam gali pasisekti, bet tik Bilis Waltersas taip meistriškai valdė savo galimybes ir tikimybes. Sporto lažybų Maiklas Džordanas pasiekė tai, apie ką svajoja daugelis. Nors gyvenimą pradėjo vargingai, savo kelyje patyrė ir ne vieną sukrėtimą, pralaimėjo ne vieną milijoną – B. Waltersas yra atkaklumo, amerikietiškos svajonės pavyzdys. Jis nepaliovė mokytis, išliko disciplinuotas bei pasikliovė technologijomis, įžvelgęs potencialą tada, kai niekas apie tai negalvojo. Šie dalykai ir nuosava vertinimo sistema leido su močiute augusiam berniukui iš Kentukio tapti vienu turtingiausių pasaulyje ir sėkmingiausiu žmogumi sporto lažybose.