Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Olimpiada 2024 – Buriavimas: Lietuvos atletų šansai ir varžybų eiga

du zmones laiko Lietuvos veliava

Vienas iš geriausių Lietuvos atletų kada nors laimėtų medalių yra sidabras 2008 metais Pekine, kurį laimėjo Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt. Moterų Laser Radial rungtyje ji liko 2-a, ir iki šiol tėra vienintelė buriuotoja su medaliu. Tačiau tai nereiškia, kad Lietuvoje neturime daug pasaulinio lygio buriuotojų. Priešingai. Nors esame maža šalis su gana nedidele delegacija, į Paryžiaus olimpines (nors buriavimas bus prie Marselio krantų), vyksta dvi mūsų olimpinės viltys – Viktorija Andrulytė (ILCA 6) bei Rytis Jasiūnas (IQFoil). Kaip gi galėtų sekti mūsų atletams bei kaip apskritai vyksta buriavimas Olimpiadoje? 

Lietuvos buriuotojai 2024 Paryžiaus olimpinėse žaidynėse: šansai

Iš Lietuvos į Pietų Prancūziją vyksta viena buriuotoja ir vienas buriuotojas. Rytis Jasiūnas netgi gavo garbę nešti mūsų šalies vėliavą atidarymo ceremonijoje. Susipažinkime su mūsų buriavimo žvaigždėmis bei įvertinkime jų šansus. 

Viktorija Andrulytė (ILCA 6)

Lietuve buriuotoja pozuoja nuotraukai

  • Gimimo data: 1992-04-16 d.
  • Gimimo vieta: Kaunas
  • Varžybų klasė: ILCA6
  • Reitingas pasaulyje: #35 (2024-07-01)

Viktorija Andrulytė yra labai patyrusi buriuotoja, kuri jau dalyvavo Tokijo olimpinėse žaidynėse. Nors pasaulio reitinge užima tik 35-ą vietą, tačiau šįmet Atėnuose vykusiame Europos čempionate kaunietė liko antra. Na, o 2021 metais vykusiame pasaulio čempionate tapo bronzos medalininke. 

Į Olimpiadą ji pateko tik vasario mėnesį vykusiame minėtame čempionate, Atėnuose, iškovojusi vieną iš dviejų likusių pakvietimų. Savo paskutiniuose interviu buriuotoja neslėpė, kad tikisi medalio, tačiau konkurencija – labai didelė. Ji, kaip ir Rytis Jasiūnas, Marselyje yra nuo liepos mėnesio vidurio bei treniruojasi. 

Įdomu tai, kad lietuvė šioje vietoje jau yra plaukusi. Marselį ji gyrė gražiais žodžiais, prisimindama, kad jau dalyvavo net trijose varžybose šiuose vandenyse. Vieną sykį laimėjo aukso medalį, o kitą sykį liko 4-a. Sportininkės žodžiais, geriausias būtų – vidutinis vėjas, kadangi tokiomis sąlygomis ji gali atskleisti savo stiprybes. Ji užsiminė, kad šioje lokacijoje galima tikėtis visko, nuo totalaus štilio, iki stipraus vėjo mistralio. Srovių gal ir nėra daug, tačiau oro sąlygos verčia nuolat mąstyti ir prisitaikyti.

Kadangi praėjusiose olimpinėse žaidynėse V. Andrulytė liko 25-a, patekimas į TOP 15 būtų super geras pasiekimas. Jos startas numatomas 08-01 d.

Rytis Jasiūnas

Vyras su burlente juroje

  • Gimimo data: 1994
  • Gimimo vieta: Kaunas
  • Varžybų klasė: IQFoil
  • Reitingas pasaulyje: #19 (2024-07-01)

Aukštaūgis buriuotojas šia veikla, kaip hobiu, pradėjo užsiimti dar būdamas 8-erių, kai tėvai veždavosi jį į Italiją. Rodos, kad vyras atrado savo pašaukimą, nes jau sulaukęs paauglystės ėmėsi dalyvauti varžybose ir per tą laiką sukaupė didelę patirtį. Lietuvos buriuotojas gavo garbę nešti mūsų šalies vėliavą atidarymo ceremonijoje. Šį prestižą jis dalinsis su jojike Justina Vanagaite.

Pastaruoju metu Sailing.org IQFoil klasės reitinge, Ryčio Jasiūno pozicijos vis kyla. Paskutinių kelialapių į Olimpines dalybose, Semaine Olympique Francaise De Voile ‘ Last Chance Regatta’ renginyje kaunietis finišavo įspūdingoje, 4-oje pozicijoje ir pateko į Olimpiadą. Jis Marselyje yra net nuo gegužės vidurio bei intensyviai ruošiasi varžyboms. Sau atletas kėlė aukštą tikslą – patekti į TOP 10, kurie varžosi medalių lenktynėse. Nors tai būtų neblogas šuolis aukščiau bambos, bet – maloni staigmena visai buriavimo bendruomenei. To Ryčiui Jasiūnui ir palinkėsime!

Ryčio Jasiūno varžybų startas – 07-28 d. Kai jau pasirodys koeficientai, galėsite pasinaudoti lažybų skaičiuokle, kad skaičiuotumėte jo šansus iškopti į aukščiausias pozicijas. 

Buriavimo varžybos 2024 Olimpiadoje: Vieta, Formatas, Taisyklės ir Pagrindinės kategorijos



Buriavimą neužtenka tik žiūrėti per TV. Labai svarbu suprasti niuansus ir detales. Kitaip viskas nekels nei susidomėjimo nei azarto. Štai svarbiausi dalykai, ką verta žinoti apie buriavimą 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

Vieta

Laivu uostas

Šių olimpinių žaidynių buriavimo varžybos vyks nuostabioje Roucas-Blanc prieplaukoje Marselyje, Pietų Prancūzijoje. Kitaip ši vieta vadinama tiesiog Marseille Marina

Šioje vietoje, garsėjančioje idealiomis oro sąlygomis ir visomis prasmėmis malonia Viduržemio jūros klimato zona, vyks įvairių buriavimo klasių renginiai. Varžybų aplinka – labai graži, o štai oro bei varžybų sąlygos gali būti pakankamai sunkiai prognozuojamos.

Formatas bei taisyklės

Olimpinės buriavimo varžybos vyksta laivyno lenktynių (angl. fleet racing) formatu, kai kelios jachtos ar buriniai laivai lenktyniauja tarpusavyje, iš anksto nustatytoje trasoje. 

Varžybos skirstomos į dvi dalis: atidarymo seriją ir lenktynes dėl medalių. Kiekvienose atidarymo serijos lenktynėse taškai skiriami atsižvelgiant į finišo vietą (už pirmąją vietą skiriamas vienas taškas, už antrąją – du taškai ir t. t.). Įveikus įžanginę seriją, 10 geriausių atletų, surinkusių mažiausiai taškų, patenka į medalių lenktynes, kuriose taškai padvigubinami ir negali būti išmesti.

Buriuotojai, skaičiuodami bendrą taškų skaičių, gali išmesti blogiausią savo atidarymo serijos rezultatą. Aukso medalį laimi tas sportininkas, kuris medalių lenktynių pabaigoje turi mažiausiai taškų.

Apie ILCA 6



Viena iš svarbiausių kategorijų lietuviams – ILCA 6 moterų įskaitoje, kur varžysis Viktorija Andrulytė. Ši klasė anksčiau vadinta „Laser Radial”, yra vienviečių valčių klasė, specialiai sukurta moterims. 

Jos burių plotas yra ~18 % mažesnis, palyginti su vyriška ILCA 7. Varžybas sudaro dešimt įžanginių lenktynių, po kurių vyksta lenktynės dėl medalių. Sėkmė ILCA 6 varžybose priklauso nuo to, kaip atletai derina taktinį meistriškumą, fizinį pasirengimą ir laivo valdymo įgūdžius. 

Buriuotojai turi puikiai elgtis esant įvairiomis vėjo sąlygomis, efektyviai priimti strateginius sprendimus ir išlaikyti pastovius rezultatus visos serijos metu. Gebėjimas suprasti vėjo pokyčius ir srovės įtaką plaukimui, kartu su nepriekaištingu laivo valdymu nedarant klaidų, dažnai išskiria geriausius dalyvius iš kitų.

Apie IQFoil



iQFoil yra pakankamai inovatyvi burlenčių klasė, įtraukta į 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių programą ir pakeitusi RS:X. Šioje klasėje naudojamos hidroplokštės, papildomi povandeniniai sparnai po lenta, leidžiantys jai pakilti virš vandens ir pasiekti didesnį greitį su mažesniu pasipriešinimu. Į iQFoil varžybas įeina keletas atidarymo lenktynių ir finalinės lenktynės dėl medalių.

Norint laimėti šiose varžybose, reikia išlavintų įgūdžių balansuojant ant vandenlenčių ir stabilaus, bet didelio greičio. Sportininkai turi būti įgudę greitai keisti puses ir puikiai suprasti vėjo kryptis bei pokyčius. Atsižvelgiant į didesnį greitį ir kitokią foiling dinamiką, labai svarbi fizinė ištvermė ir aštrūs refleksai. Sėkmė taip pat priklauso nuo gebėjimo greitai priimti taktinius sprendimus ir pasirinkti geriausią lenktynių liniją, kad trasa būtų įveikiama kuo greičiau.

Formatas čia bus toks: 22 opening series lenktynės, 1 ketvirtfinalio lenktynės, 1 pusfinalio lenktynės, 1 lenktynės dėl medalių.

Tad tiek įdomybių apie mūsų buriuotojus ir jų varžybas. Kol koeficientų buriavimui dar nėra, jeigu domitės kitų olimpinių sporto šakų lažybomis, galite pasižiūrėti į Vulkan bet – vieną iš patikimiausių lažybų platformų internete. Čia turėtumėte rasti daugumos olimpinių rungčių statymus su geriausiais koeficientais bei buriavimo rungčių pasiūlą, kai ji tik atsiras. Jūsų laukia ir neblogi bonusai. Be abejonės, gerus koeficientus pasiūlyti galės ir kitos stipriausios lažybų bendrovės

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-07-25

Geriausios lažybų bendrovės